Grupa G - I Porto pao pred Atletikom!

• 01. oktobar 2013.

• 22:47

Sjajnu formu ''Jorgandžije'' potvrdile i u drugom kolu Grupe G Lige šampiona. Novi trijumf ostvarili su na gostovanju ekipi Porta, iako je domaćin dugo vodio. Ranije danas, Zenit i Austrija remizirali.

Posle sedam uzastopnih pobeda u Primeri i velikog trijumfa nad Realom prošlog vikenda, ekipa Dijega Simeonea ostvarila je i drugi trijumf u Ligi šampiona, i izdvojila se na čelu tabele Grupe G.

Atletiko je kao gost savladao Porto sa 2-1, iako je domaćin posle prvih 45 minuta imao rezultatsku prednost.

Vođstvo Portu doneo je Džekson Martinez već u 16. minutu meča, ali je Atletiko znao šta hoće, igrao svoju igru, koja je rezultirala preokretom u nastavku meča.

Najpre je Dijego Godin izjednačio u 58. minutu, da bi u samom finišu meča Arda Turan, na izvanrednu asistenciju Gabija posle slobodnog udarca, doneo veliko slavlje ''Jorgandžijama'' - 1:2! (Golovi OVDE)

Ovim trijumfom Atletiko se izdvojio na čelu tabele sa maksimalnih šest bodova, Porto je ostao na tri , a po jedan imaju Zenit i Austrija, koji su ranije danas remizirali, rezultatom 0:0.