Grupa G - "Ćorak" u Sankt Petersburgu

• 01. oktobar 2013.

• 19:55

Prvi meč drugog kola grupne faze Lige šampiona igran je u Sankt Petersburgu gde je Austrija iz Beča uspela da "otkine" bod šampionu Rusije.

Fudbaleri Zenita dočekali su Austriju iz Beča u okviru drugog kola grupne faze takmičenja u Ligi šampiona u nadi da već posle dva kola mogu do stopostotnog učinka koji bi ih doveo korak bliže plasmanu u drugu rundu.

Austrija je još u prvom kolu namučila Porto ali bila poražena minimalnim rezultatom na svom terenu, dok se danas upornost i kuražnost isplatila timu iz prestonice Austrije.

Duel Zenita i Austrije Beč završen je remijem bez golova (0:0) a ne može se reći da su gosti bili u inferiornom položaju, iako su bolje prilike stvorili fudbaleri Zenita.

Početak susreta obeležile su dve dobre prilike Hulka, koji je već u 12. minutu nagovestio da bi domaći mogli do trijumfa. Ipak, stativa koju je pogodio kao da je označila i konačan neuspeh domaćih kada su stremnje da se postigne pogodak u pitanju.

Aksel Vitsel pomogao je gostima da u drugo poluvreme uđu nešto ležernije jer je već do 44. minuta zaradio dve javne opomene i bio isključen.

U takvoj postavci stvari i Austrija je imala svoje prilike pa se može reći da je na kraju podela plena bila najpravedniji ishod.

Zenit posle dva odigrana kola ima samo jedan osvojen bod, koliko i Austrija.