Grupa G - Atletiko ruši redom, Hulk se radovao protiv svojih

• 22. oktobar 2013.

• 22:41

Madridski Atletiko se ''prošetao'' Bečom i nastavio dominaciju u Grupi G Lige šampiona. Duel Porta i Zenita mnogo neizvesniji, domaći praktično čitav meč sa igračem manje.

Fudbaleri madridskog Atletika upisali su i treći trijumf u isto toliko odigranih mečeva u Grupi G i samo čudo bi mogloo da ih spreči da se ne plasirtaju u narednu fazu takmičenja.

Bečka Austrija je za Simeoneov tim bila preslaba, a praktično sve je rešeno posle prvog poluvremena. Na kraju - 0:3 za mnogo bolju ekipu iz Madrida.

Gosti su najavili trijumf posle samo osam minuta igre. Odlična akcija gostiju na polovini Austrije, na kraju Filipe Luis asistira za Raula Garsiju, a ovaj iz neposredne blizine šalje loptu u nebranjenu mrežu - 0:1.

Već u 20. minutu, golman domaćih Lindner je morao da ponovo vadi loptu iz mreže. Ovog puta, solo prodor Dijega Košte, odbrana domaćih ponovo statična i nemoćna, pa je odlični fudbaler ''Jorgandžija'' lako završio akciju - 0:2.

Već tada je bilo jasno da domaći nemaju šta da traže u ovom susretu, a u nastavku, početkom drugog poluvremena, Dijego Košta svojim drugim golom definitivno rešava pitanje pobednika. Još jedna ''šetnja'' kroz odbranu domaćih, asistencija Insue, a Dijego Košta šalje loptu u mrežu - 0:3. Golovi OVDE.

U isto vreme, Porto je na svom terenu protiv Zenita vodio borbu za prvi trijumf na svom terenu, ali im je planove značajno pokvario nesmotreni Erera, koji je posle pet minuta igre uspeo da zaradi jedan za drugim dva žuta kartona i ostavi svoj tim na cedilu.

Dobro su se držali Portugalci sa igračem manje do samog finiša, imali nekoliko sjajnih prilika, pogađali prečke, ali je onda Keržakov posle centaršuta Hulka, uspeo konačno da kruniše brojčanu prednost ekipe iz Sankt Petersburga.

Ovaj meč je obeležio i duel Brazilca Hulka protiv nekadašnjeg kluba i upravo je on zaslužan za prvi od dva žuta kartona, s obzirom da je Erera nad njim napravio prekršaj za javnu opomenu.