Grupa F - ''Tobdžije'' naletele na ''minu'' u Zagrebu, ubedljivi Bajern

• 16. septembar 2015.

• 22:39

Veliko iznenađenje na Maksimiru, Arsenal doživeo poraz sa igračem manje. U Atini, Bajern upisao očekivan trijumf.

Dinamo Zagreb - Arsenal 2:1 (1:0)
Okslejd-Čembrlen 24ag, Fernandeš 58 - Vilšir 80.

Iznenađenje večeri dogodilo se u Zagrebu. Domaći Dinamo očitao je lekciju favorizovanom Arsenalu i trijumfom rezultatom 2-0 nagovestio da će ove jeseni u elitnom evropskom društvu imati šta da pokaže.

Arsenal je u prvih dvadesetak minuta imao par odličnih prilika, a u promašivanju istih ''istakao'' se Olivije Žiru, koji je postajao sve nervozniji kako je meč odmicao.

A nervoza je u redovima ''Tobdžija'' se još više povećala, kada je Pivarić u 25. minutu iskoristio odličnu asistenciju Sudanija i iz neposredne blizine prosledio loptu u mrežu golmana Ospine - 1:0.

Novi problemi za engleskog premijerligaša usledili su u finišu prvog poluvremena, kada je indisponirani Žiru zaradio drugi žuti karton, pa je Arsenal u nastavak meča ušao sa fudbalerom manje na terenu.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Sudani je imao sjajnu priliku za Dinamo, ali je stativa spasila gol gostiju.

Ipak, što nisu iskoristili tada, Zagrepčani su učinili u 58. minutu, kada je posle kornera sa leve strane, Fernandeš bio najviši u skoku pred golom gostiju i Ospina je ponovo nemoćan - 2:0!

Dvadesetak minuta je ostala na snazi prednost Dinama, a onda je ''sevnula'' kontra Arsenala preko Volkota, koji je iskosa sa leve strane poslao lotu u Dinamovu mrežu - 2:1!

Golovi iz Zagreba OVDE.

Olimpijakos - Bajern Minhen 0:3 (0:0)
Miler 52, 90 (pen), Gece 89

U Atini, Bajern je opravdao ulogu favorita, iako nije imao nimalo lak posao.

Ipak, Bavarci su bili bolji rival na terenu, što nisu uspeli da materijalizuju u prvom poluvremenu, kada Levandovski u dva navrata, a onda i Ćabi Alonso, nisu uspeli da iskoriste sjajne prilike.

Ipak, posle sedam minuta igre u drugom poluvremenu, majstorija Tomasa Milera koja je i odlučila ovaj meč. Fantastičan udarac iskosa sa desne strane, lopta je završila u ''maloj mreži'' u gornjem desnom uglu gola domaćih - 0:1.

Mogao je Olimpijakos da u 83. minutu izjednači preko Salina, ali on nije iskoristio sjajnu priliku posle kiksa Boatenga, baš kao ni Tomas Miler na drugoj strani nešto ranije.

Sve dileme na ovom meču rešio je Mario Gece u samom finišu meča, u 89. minutu, ali to nije bilo sve - gosti su iznudili i penal ui nadoknadi vremena, koji je u gol pretvorio Tomas Miler za konačnih 0-3!