Grupa F - Ozil i Arsenal blistaju, Borusija ponovo u igri

• 01. oktobar 2013.

• 22:36

Derbi meč prvog dana drugog kola grupne faze takmičenja u Ligi šampiona pripao je ekipi Arsenala koja je u Londonu nadigrala Napoli i nanela mu prvi poraz od dolaska Beniteza na klupu. Meč obeležio Ozilov prvenac i nova asistencija. Borusija se trijumfom nad Marsejom vratila u trku za plasman u drugu fazu i zakovala Francuze za dno.

Već nakon dva odigrana kola u grupi "F" postalo je jasno da je poznavaoci fudbala nisu zalud označili kao najjaču u tekućoj sezoni Lige šampiona.

Derbi meč igran je u Londonu, na stadionu "Emirejts", gde je Arsenal dočekao ekipu Napolija. "Maslinasto-zeleni" večeras su doživeli prvi poraz u svim takmičenjima od kada je pod Vezuv stigao Rafa Benitez.

Arsenal je slavio rezultatom 2:0 (2:0) i mora se priznati da je ekipa Arsena Vengera bila bolji rival i zasluženo ponela čitav plen.

Golove pogledajte OVDE!

Već na samom startu meča jasno je bilo da će domaćin večerašnjeg susreta voditi glavnu reč na utakmici. Posle osam minuta krenula je akcija kraj desne aut linije a Olivije Žiru sjajno je grudima smirio loptu i uposlio Arona Remzija koji je kao tane protutnjao po desnoj strani. Velšanin je onda našao Ozila na drugoj stativi a Nemac rutinski doneo Arsenalu prednost svojim prvim golom u crvenom dresu!

Ozil

Do 15. minuta prednost Arsenala je duplirana. Ovoga puta Ozil je, na sličan način kao Remzi, prošao po desnoj strani, uposlio Žirua, koji sa linije od pet metara zakucava loptu u mrežu za, ispostavilo se, konačnih 2:0 za Arsenal.

Iako su oba gola postignuta u prvih petnaest minuta utakmice, ne može se reći da je publika na "Emirejtsu" bila lišena uzbuđenja u nastavku. Najbolje prilike za Arsenal propustili su Rosicki u 47. i Arteta u 76. minutu, dok je najkonkretniji u gostujućem timu bio Insinje sa nekoliko pokušaja koji su završili van okvira gola.

Treba pomeniti i to da je srpski arbitar Milorad Mažić sjajno odradio posao. Me je protekao bez incidenata a srpski arbitar nije pokazao nijednu javnu opomenu ili isključenje!

Arsenal nakon današnjeg trijumfa ima šest bodova i nalazi se na vrhu tabele dok se Borusija pobedom nad Marsejom izjednačila sa Napolijem.

U Dortmundu se dogodilo ono što su mnogi očekivali. Borusija je golom u ranoj fazi meča otvorila protivnika a onda je u drugom poluvremenu pečatirala rutinsku pobedu.

Levandovski

Robert Levandovski je sa nova dva gola izrastao u junaka a u listu strelaca upisao se i Marko Rojs, momak koji je za večerašnji meč preciznost vežbao protiv Frajburga.

Nemački tim na kraju je slavio sa 3:0 a Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta svoj klub. U 62. minutu zaradio je javnu opomenu ali ta činjenica nije nešto što će navijači pamtiti sa večerašnjeg susreta.

Borusija se trijumfom nad Marsejom izjednačila sa Napolijem i ponovo je u trci za plasman u drugu fazu takmičenja, dok je Olimpik ostao zakovan za dno bez bodova.