• Autor: Boris Jovanović

• 22. oktobar 2013.

• 22:38

Dortmund odneo bodove sa "Emirejtsa", Napolitanci slavili na "Velodromu", ludnica na tabeli, tri tima imaju po 6 bodova, Marsej je praktično otpisan!

Na "Emirejtsu" je Dortmund bolje otvorio utakmicu, pripretio je Rojs, a onda je katastrofalno pogrešio Ramzi, izgubio loptu na ivici kaznenog prostora, sve posle toga je bila surova realizacija "Milionera", Mihtarijan je plasirao loptu kraj Šćešnog, 1:0 za goste.

Posle toga Arsenal je zaigrao bolje, u jednoj situaciji je Humels vadio loptu sa gol linije u drugoj Vilšir se nije snašao pred Vajdenfelderom. Ipak, domaćin pritisak kruniše u finišu kada se posle centaršuta Sanje i smušene reakcije odbrane gostiju lopte dokopao Žiru i zakucao je u mrežu, 1:1.

U drugom poluvremenu uvođenje Santija Kazorle je ubrzalo igru Arsenala, a Španac je bio blizu gola, njegov udarac je zaustavila prečka.

Dortmund je to kaznio, akcija kao iz udžbenika, centaršut sa desne strane na Levandovkog koji nema milosti za kolegu iz reprezentacije, Šćešnog, 2:1 za Dortmund!

U Marseju Napoli je imao inicijativu, probali su Francuzi kako je poluvreme odmicalo visokim presingom, najbolju šansu je imao Iguaina koji je izašao sam pred Mandandu, ali nije pogodio suprotni ugao. Ipak, kvalitetniji Napoli stiže do prednosti, ponovo loš izlazak francuske odbrane, lopta na bok gde je Kaljehom prevario čuvara i doveo Italijane do prednosti.

U drugom poluvremenu Marsej otresitiji, Žinjak i Paje su pretili Rejni, ali nije bilo promene rezultata. Marsejce je dotukao Duvan Zapata, novi fudbaler Napolija, Kolumbijac preciznim udarcem sa dvadesetak metara praktično potvrđuje pobedu Napolitanaca.

Ipak do kraja je Andre Aju uspeo da lepim golom sa dvadesetak metara pogodi mrežu Rejne, a Španac je bio ljut na svoju odbranu. Ipak, za Marsej je to slaba uteha, sa tri poraza gotovo da nemaju nikakvu šansu ni za treće mesto.