Grupa F - Dortmund uspeo u finišu, suze pod Vezuvom!

• Autor: Boris Jovanović

• 11. decembar 2013.

• 22:40

Napoli srušio Arsenal, ali je Dortmund golom Groskrojca u samom finišu ipak dobio Marsej, tri tima imaju 12 bodova, Napoli je najslabiji u krugu i igraće

Situacija uz grupi F je bila kristalno jasna, sudbinu je u svojim rukama držao Dortmund, trebalo je da dobiju na "Velodromu", u tom slučaju bi Napoliju bilo potrebno 3:0 protiv Arsenalac kod kuće, što je bila gotovo nemoguća misija.

Verovatno je na "San Paolu" pravi šok izazvala informacija da su se Francuzi držali svega četiri minuta, Levandovski je otresao čuvara, prebacio loptu preko Mandande, 1:0 za "Milionere".

Ali je Marsej pokazao zube, Kalifa je pogodio prečku, Sulejman Dijavara odbitak sprovodi u mrežu, doduše bio je u nedozvoljenoj poziciji, ali je pogodak priznat. Dortmund bolji tim, posao im je bio olakšan kada je Paje zbog simulacije u finišu prvog dela dobio dupli žuti, Francuzi su ostali sa desetoricom.

Pritisak Nemaca na startu drugog poluvremena, veliku šansu su propustili Sahin i Levandovski. Zatim je Mandanda skinuo zicer nakon sat vremena, Borusija nikako nije uspevala da bolju igru kruniše golom. Šta je promašio Levandovski je za priču, prazan gol, Rojs je u dva navrata takođe mogao svoj timu da donese pobedu.

A onda se ponovo obrukao sudija meča, Mandanda ruši Levandovskog, penal kao suza, hrvatski sudija je odmahnuo rukom. Čini se da je Dortmund pokraden večeras na "Velodromu", nova bruka UEFA.

I na kraju ipak, Dortmund uspeva da postigne gol, udarac Groskrojca, Mandanda je nekako zakačio loptu, ali je ona ipak završila u mreži. Borusija je u samom finišu stigla do pobede i posle drame otišla u top 16!

Golove možete videti ovde.

Na San Paolu manje uzbuđenja u prvom delu, oprezni i Benitez i Venger, Pandev i Mađo su propustili šanse za Napolitance, Žiru je testirao Rafaela u prvom poluvremenu.

U nastavku, Napolitanci bolji, Armero je loše šutnuo iz izgledne pozicije, Kaljehon probao dijagonalom, Napoli nije uspevao, u jednoj situaciji Iguain je šutirao visoko preko gola. Ipak, "San Paolo" je proključao nakon gola Iguaina koji se sjajno zagradio i iz okreta savladao Ščešnog.

Posle toga je Arteta dobio drugi žuti karton, pa je zadatak za "Tobdžije" bio još teži. Ali, u Napulj je u finišu stigla vest da je Dortmund ipak dobio na Velodromu, pa Napoli verovali ili ne, sa 12 bodova ide u Ligu Evropa. Dali su još jedan gol, Kaljehon je potvrdio pobedu, ali nije bilo dovoljno, 2:0, falio im je jedan gol.

Marsej - Dortmund 1:2
Napoli - Arsenal 2:0