Grupa F - Bavarci sa kreča do bodova, Soldadov "het-trik" u Minsku

• Autor: Bojan Jovanovic

• 23. oktobar 2012.

• 22:40

Favoriti nisu imali mnogo problema u grupi F. Bajern je slavio u Lilu sa 1:0, dok je Valensija lako trijumfovala u Belorusiji protiv Bate Borisova sa 3:0. Tri gola za goste postigao Roberto Soldado.

Bajern Minhen je prema očekivanju slavio u Lilu protiv istoimenog domaćina u trećem kolu Lige Šampiona.

Zanimljivo je da su Bavarci u prvom poluvremenu iz jednog jedinog šuta stigli do prednosti i to nakon što je Digne oborio Lama u kaznenom prostoru domaćih.

Precizan sa bele tačke bio je Tomas Miler, pa Bavarci odlaze na odmor sa prednošću od jednog gola.

Do kraja meča bilo je po nekoliko šansi na obe strane, ali mreže su ipak ostale mirne, pa Bavarci nose tri boda u Minhen.

U Belorusiji je Valensija uspela da osvoji tri boda i na taj način se uključi u borbu za plasman u narednu rundu takmičenja.

Sve do 45. minuta nije bilo golova na stadionu u Minsku, a onda je Roberto Soldado doveo goste u vođstvo sa penala.

Simić je oborio Soldada, a ovaj je preuzeo odgovornost, uprkos starom fudbalskom pravilu.

U 55. minutu Soldado duplira prednost Španaca nakon kontranapada i asistencije Gvardada.

U 69. minutu viđen je još jedan pogodak. Roberto Soldado je kompletirao "het-trik" nakon duplog pasa sa Tinom Kostom.

Na tabeli grupe F tri tima su izjednačena sa po 6 bodova - Bajern, Valensija i Bate Borisov. Lil je bez bodova.