Grupa E - Veče Fernanda Toresa!

• 22. oktobar 2013.

• 22:37

Čelsi se na najbolji način iskupio za poraz od Bazela na Stamford Bridžu i, uz odličnu partiju raspoloženog Toresa, veoma ubedljivo savladao Šalke u Gelzenkirhenu. Bazel bio na pragu nove pobede, ovog puta u Bukureštu, ali je Steaua uspela da u finišu izbori remi.

Prvi pogodak na večerašnjim mečevima trećeg kola Lige šampiona postignut je upravo u Gelzenkirhenu, a prednost Čelsiju doneo je Fernando Tores.

Azar je izveo korner sa leve strane, Bane Ivanović je u skoku zakačio loptu koja na drugoj stativi dolazi do Toresa, koji iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu.

Tokom većeg dela prvog poluvremena gosti iz Londona su uspešno održavali stečenu prednost, da bi u finišu ovog dela igre Šalke izvršio snažan pritisak iz koga su se izrodile dve dobre prilike za domaće, ali je najpre Čeh, a onda i odbrana ''Plavaca'' uspela da spreči izjednačenje.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Tores je mogao do još jednog gola. Ovog puta je Lampard izveo slobodan udarac, Tores je bio najviši u skoku, odlično gađao u gornji levi ugao, ali je prečka spasila domaće.

Posle prekida u 66. minutu pripretili su i domaći, ali je lopta posle pokušaja Hevedesa glavom, završila pored gola.

Kazna za ovaj promašaj stiže samo dva minuta kasnije, a opet je Tores u glavnoj ulozi! Sjajnu kontru ''Plavaca'' započeo je Azar, nastavio Oskar koji je izdržao duel sa protivničkim igračem, a onda uposlio usamljenog Toresa koji duplira prednost gostiju - 0:2!

To ipak nije bilo sve, u 87. minutu još jedna kontra Čelsija, Azar je povukaom, Tores zavarao protivnika, oslobodio prostor svom saigraču koji lako završava akciju - 0:3. Golovi OVDE.

Naš Bane Ivanović je odigrao ceo meč i ostavio sasvim solidan utisak, kao i njegovi saigrači.

U Bukureštu, prvo poluvreme nije donelo golove, ali je početkom drugog ekipa Bazela najavila novi uspeh, posle trijumfa u Londonu protiv Čelsija.

Veliku grešku domaćih na svojoj polovini iskoristio je Štreler, asistirao ka Dijazu, koji prelepim udarcem sa preko dvadeset metara šalje loptu pod prečku - 0:1!

Činilo se da će Bazel upisati noviu trijumf u gostima, ali se ni domaći nisu predavali i u samom finišu Tatu uspeva da izjednači i donese veliku radost domaćim navijačima - 1:1.