Grupa E - Švajcarska u Brazilu, Island ili Slovenija u baražu

• Autor: Janko Glavonjić

• 11. oktobar 2013.

• 23:23

Pobedom u Tirani Švajcarci izborili direktan plasman na Mundijal, Island pobedom nad Kiprom blizu sna, Slovenija i dalje u trci zahvaljujući het triku Milivoja Novakovića u ubedljivom trijumfu nad Norvežanima.

Nade Albanaca da bi mogli da se nađu na smotri najboljiu Brazilu ugašene su večeras u Tirani. Švajcarska je slavila rezultatom 2:1 i kolo pre kraja overila prvo mesto u grupi.

Posle prvih 45 minuta nije bilo golova, a onda je Albance u očaj bacio njihov sunarodnik poreklom sa Kosova i Metohije Đerdan Šaćiri (po principu ko će koga, ako ne svoj svoga), koji dovodi Švajcarsku u vođstvo u 48. minutu meča. Pola sata kasnije Lang uspeva da duplira vođstvo Švajcaraca, a Salihi je sa penala minut pre kraja samo ublažio poraz.

Island je novom pobedom nad Kiprom kod kuće potvrdio epitet najvećeg iznenađenja ovih kvalifikacija. Kiprani su pružali otpor sve do 60. minuta kada je Sigortson na asistenciju Gudmundsona doveo Island u vođstvo. Pobedu je potvrdio Gilfi Sigurdson 15 minuta pre kraja meča za konačnih 2:0.

Slovenci su u Mariboru počistili Norvešku sa 3:0, izbacili je iz trke za Mundijal i dahću za vrat Islandu sa bodom zaostatka. Heroj 'Zmajčeka' je Milivoje Novaković, koji je postigao sva tri gola na meču.