• Autor: Boris Jovanović

• 23. oktobar 2012.

• 22:37

Šahtjor pokazao da je najbolji tim u ovoj grupi, Juventus bombardovao Dance, na kraju Vučinić spašao bod.

Lekcija Čelsiju u Donjecku. Od prvog minuta Šahtjor je bio bolji tim, Čeh kao na streljani, a ono što su mnogi naslućivali nakon prva dva kola videlo se večeras u grupi E, Ukrajinci su najbolji tim.

Čelsi je načet u trećem minutu, Aleks Teikšera je nakon karambola savladao Čeha. Ređale su se opasne situacije, evropski prvak nemoćan, neminovno se dogodilo u drugom poluvremenu.

Fernandinjo je u 52. minutu primio loptu u kaznenom prostoru, spasa Čehu nije bilo 2:0.

Do kraja je pobeda "Rudara" mogla da bude i ubedljivija, a Čelsi je preko Oskara smanjio na 2:1, u samom finišu.

U Kopenhagenu, Juventus nije uspevao nikako da otvori bravu Danaca. I Nordsjeland je u prvom poluvremenu uspeo da pripreti, preko Džona, a dosta problema je stvarao novi iz dinastije Laudrup, sin Mihaela koji je nekada igrao za Juve.

Na drugoj strani Jansen je branio sve, a na startu drugog poluvremena, šok za Juve, slobodan udarac, Bekman je šutirao kao Bekam, Bufon obično brani ove lopte, ovoga puta je izvadio loptu iz mreže, 1:0 za Dance.

Nakon toga stihijski napadi Italijana, imali su nekoliko prilika, no golman Nordsjelanda je imao veče karijere.

U finišu ipak Vučinić na centaršut Isle uspeva da poravna na 1:1. Crnogorac je, iako nedovoljno oporavljen ušao u finišu meča i spasao svoj tim.

I do kraja je Juve promašio još par prilika, uputili su neverovatnih 30 šuteva ka mreži danskog šampiona, ali kući odneli samo bod.

Šahtjor - Čelsi 2:1
Nordsjeland - Juventus 1:1