Grupa E - Čelsi silan u Bukureštu, Šalkeov minimalac u Bazelu

• Autor: Filip Mitrović

• 01. oktobar 2013.

• 22:40

'Plavci' došli do prvih bodova u Ligi šampiona ostvarivši ubedljivu pobedu nad Steauom u Bukureštu rezultatom 4:0, Šalke minimalnim trijumfom u Bazelu prekinuo niz od deset mečeva nepobedivosti švajcarskog šampiona ove sezone.

Čelsi je krenuo agilno u Bukureštu, želeći po svaku cenu da popravi utisak iz prvog kola kada mu je Bazel odneo bodove sa "Stamford Bridža". Murinjo je progutao ponos i meč počeo sa Huanom Matom i Davidom Luizom u startnoj postavi, a upravo je španski reprezentativac bio glavna pokretačka snaga na startu.

U destetom minutu igre, peh za 'Plavce', povredio se Fernando Tores, umesto koga ulazi Samjuel Eto.

Steaua se opredelila za defanzivniju varjantu i kontranapade, ali njeni igrači nisu dugo izdržali do kapitulacije. Igrao se 19. minut, Ramireš je osvojio jednu loptu na svojoj polovini, povukao polukontru, uposlio Šurlea na levom boku, on se oslobodio jednog protivničkog igrača, zavrnuo u šesnaesterac, Eto je traljavo reagovao, ali je Ramireš sjajno ispratio akciju koju je sam započeo i iz neposredne blizine doveo svoj tim u vođstvo.

Čelsi nastavlja da dominira na terenu, u potpunosti kontroliše utakmicu, ali bez ozbiljnih šansi. Beležimo pokušaje Mate i Oskara iz daljine koji nisu ozbiljnije ugrozili Tatarusanua.

Steaua se oslobodila pritiska tek u samom finišu prvog dela igre, zapretila u par navrata, ali je Čeh na mestu.

Međutim, ofanziva se obila o glavu domaćinu. U 44. minutu, sevnula je kontra, Eto se stuštio ka protivničkom golu, napravio dobar lažnjak, šutirao, Tatarusanu odbranio, ali je Geogrijevski nespretno natrčao na loptu i ubacio je u sopstvenu mrežu, te gosti iz Londona odlaze na veliki odmor sa dva gola prednosti.

Čelsi nastavlja da demonstira silu i u nastavku, a već u 55. minutu na semaforu stoji 0:3. Šurle se na levoj strani ponovo odlično snalazi proigrava Oksara na oko 20-ak metara od gola, on perifernim vidom uočava zemljaka Ramireša koji dolazi s desnog boka, tuče iz prve u bliži ugao i postiže svoj drugi gol na meču.

ramires

Samo dva minuta kasnije nova šansa za 'Plavce', Oskar je petom odigrao za Matu u kaznenom prostoru Steaue, ali njegov šut završava na stativi.

Rapslamsala se igra po celom terenu u tim trenucima, Tanase šalje jedan projektil sa preko 25 metara, Čeh krajnjom mukom izbija loptu u korner, ali se pri tom ugruvao.

Mogao je Šurle u 70-om minutu da poveća prednost svog tima, ali je bio za malo neprecizan. Steaua se očajnički trudila da stigne makar do počasnog gola, ali je Čeh izlazio kao pobednik polse solidnih pokušaja Stankiua, Tanasea i Filipa.

Ipak, minut pre kraja Čelsi postiže još jedan gol i "stavlja tačku na I". Vilijan je vratio povratni pas Frenku Lampardu koji sa 20-ak metara snažno šutira, a lopta od stative odlazi u mrežu.

Kapiten Srbije, Branisalv Ivanović, odigrao je svih 90. minuta na poziciji desnog beka i besprekorno obavio zadatak. Sve golove sa meča u Bukureštu možete videti OVDE.

Na "Sent Jakobs Parku" u Bazelu, švajcarski šampion je pun entuzijazma posle velikog uspeha i pobede nad Česlijem u gostima u prvom kolu dočekao Šalke, ali je nemački predstavnik uspeo da zabeleži pobedu i ima stoprocentan učinak posle prva dva kola.

draksler

Igrač odluke bio je odlični Julijan Draksler koji je rešio pitanje pobednika fenomenalnim golom u 53. minutu (gol OVDE).

Posle dva odigrana kola Šalke je lider grupe E sa šest bodova, Bazel i Čelsi imaju po tri dok je Steaua bez bodova.