• Autor: Boban Filipović

• 16. septembar 2015.

• 22:37

'Farmaceuti' su se pobedom nad šampionom Belorusije na svom terenu osamili na čelu tabele svoje grupe jer je derbi prvog kola na rimskom 'Olimpiku' završen bez pobednika.

Početak duela između Rome i Barselone obeležio je jedan lep potez Edina Džeka, kada je sašio suknjicu Đeraru Pikeu, ali taj kontranapad domaćih nije doneo veće zbuđenje.

Prvu ozbiljnu šansu imao je namlađi 'centurion' u istoriji Lige šampiona Leo Mesi, njegov šut sa 18 metara sa starta utakmice otišao je preko prečke.

Ipak, šampion Evrope je poveo sredinom prvog dela igre, Ivan Rakitić je probio po desnom boku, pogodio Luisa Suareza u 'trepavicu', 'El Pistolero' ne prašta iz neposredne blizine  - 0:1.

'Vučica' dolazi do poravnanja deset minuta kasnije, majstorija Alesandra Florencija, postigao je evrogol sa preko 50 metara istakao kandidaturu za 'Puškaša', definitivno jedan od najlepših golova u istoriji Lige šampiona..

Rađa Naingolan je mogao u finišu prvog dela igre da načini totalni preokret, ali Mark-Andre ter Štegen bravurom sprečava vođstvo Romanista.

Nakon tri minuta igre u nastavku Mesi se našao u prilici da vrati prednost aktuelnom prvaku Evrope, ali se Vojčeh Ščešnji istakao dobrom intervencijom.

Međutim, poljski golman se tom prilikom povredio i morao van igre, pa među stative staje iskusni Morgan De Sanktis.

Sledi period zatišja u kom je najbitniji momenat povreda Rafinje zbog koje je morao napolje nakon samo par minuta provedenih u igri, a finiš meča apsolutno pripada Kataloncima.

Mesi je u 78, minutu "polomio" prečku, nije mu se dalo da jublranu stotu utakmicu u Ligi šampiona kruniše golom, potom De Sanktis čita Inijestu, u sudijskoj nadoknadi još dva uzbuđenja pred golom domaćina, Đordi Alba i Serđi Roberto su zapretili, ali katalanska opsada nije urodila plodom i ostalo je 1:1.

Italy Soccer Champions League

U istoj grupi na 'Baj Areni' u Leverkuzenu domaći Bajer je slavio sa ubeldjivih 4:1 protiv BATE Borisova.

'Farmaceuti' su poveli već nakon četiri minuta igre preko novajlije Mehmedija, ali nepunih deset minuta kasnije gosti iz Belorusije poravnavaju rezultat golom srpskog internacionalca Nemanje Milunovića.

Pri rezultatu 1:1 se otišlo na veliki odmor, a onda je u nastavku 'dželat Partizana' primio još tri gola.

Hakan Čalhanoglu je vratio prednost Bajeru u 47. minutu, na isteku sata igre ona je duplirana prvim golom Ćićarita Ernandeza u dresu novog kluba u Ligi šampiona, da bi Čalhanoglu sa penala 15-ak minuta pre kraja utakmice postavio konačnan rezultat.

Leverkusen's Hakan Calhanoglu from Turkey

Bivši levi bek Crvene zvezde Filip Mladenović je, kao i strelac jedniog gola za BATE Nemanja Milunović, proveo svih 90 minuta u igri, dok je nekadašnji napadač beogradskih crveno-belih Aleksandar Jevtić poraz svojih saigrača u Leverkuzenu odgledao sa klupe za rerezve.