Grupa E - Barsa može i bez Mesija i Inijeste, Mladenović presudio Rimljanima!

• 29. septembar 2015.

• 22:38

Dve pobede domaćina u drugom kolu Grupe E Lige šampiona. Junak večeri sjajni Filip Mladenović, strelac dva gola protiv Rome. Barsa bila u ''minusu'' do 80. minuta, a onda usledio munjeviti preokret za tri boda protiv Leverkuzena.

Barselona - Leverkuzen 2-1 (0-1)

Gosti su već u trećem minutu mogli do vođstva, sjajnu priliku imao je Ćićarito posle centaršuta sa desne strane, ali je njegov udarac sa ivice peteraca zaustavio golman Barse Ter Štegen.

Ipak, nije se dugo čekalo na vođstvo ''Farmaceuta''. Igrao se 22. minut, gosti su iznudili korner koji je izveo Čalhanoglu, a najviši u skoku bio je štoper Leverkuzena Papadopulos, koji glavom iz peterca šalje loptu u mrežu - 0:1.

Do kraja poluvremena, Barselona je bila najbliža izjednačenju u 39. minutu, kada je Nejmar imao odličnu priliku, ali je stativa spasila goste iz Leverkuzena.

Ostalo je minimalno vođstvo ''Farmaceuta'' posle prvog poluvremena, a nove brige za Barselonu usledile su u 60. minutu, kada je zbog povrede morao van terena kapiten Andres Inijesta, koga je zamenio Žordi Alba.

Izašli su zatim i Ramirez i Rakitić, a u igru ušli El Hadadi i Serhi Roberto i Barsa je za tili čas došla do preokreta.

Izjednačio je upravo rezervista Roberto, koji je u 80. minutu savladao Bernda Lenoa, da bi samo dva minuta kasnije, usledio potpuni preokret u režiji Luisa Suareza- 2:1 za Barsu!

Golove iz Barselone možete da vidite OVDE.

BATE - Roma 3-2 (3-0)

Ekipa BATE Borisova, koja je u poslednjoj rundi kvalifikacija savladala Partizan, večeras je povela već u osmom minutu utakmice. Igor Stasevič je savladao golmana Rimljana Ščešnjija, pošto se najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju i loptu odbijenu od prečke glavom je poslao u mrežu - 1:0.

Još se gosti nisu oporavili od ovog šoka, a već je usledio novi - u režiji nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde Filipa Mladenovića. Njega je na levoj strani terena uposlio Nemanja Nikolić, a levi bek domaćih je lukavim i preciznim udarcem sa tridesetak metara iznenadio neopreznog golmana Rome - velikih 2:0 za BATE!

Međutim, to nije bilo sve od domaćeg tima, konkretno od Mladenovića. Na isteku prvih pola sata igre, srpski internacionalac je još jednom pokazao svu snagu svoje ''levice'' i ponovo savladao Ščešnjija - 3:0 za BATE!

Međutim, u drugom poluvremenu druga slika. Roma se nije predavala i u 66. minutu posle lepe akcije gostiju Žervinjo je uspeo da smanji na 3-1.

Taj gol dao je nadu Rimljanima da mogu do preokreta, a da finiš meča bude dramatičan pobrinuo se Torosidis u 82. minutu za 3-2!

Mladenovićeve golove možete da vidite OVDE.

Tabela Grupe E posle drugog kola: Barselona 4, Leverkuzen 3, BATE Borisov 3, Roma 1 bod.