Grupa D - Siloviti Dortmund, Realu dovoljan i bod

• 21. novembar 2012.

• 22:37

U Grupi D Lige šampiona nema više neizvesnosti oko plasmana u narednu fazu takmičenja. Dortmund već u prvom poluvremenu završio posao protiv Ajaksa, Real remizirao na gostovanju Mančester Sitiju (1:1), što je ekipi Žozea Murinja dovoljno bar za drugo mesto u grupi.

Realu je trebalo samo deset minuta da dođe do prednosti protiv ''Građana''. Odličan centaršut Di Marije sa desne strane ka ''zaboravljenom'' Benzemi, koji ovakav propust odbrane domaćih ne propušta da kazni - 0:1.

I posle ovog gola Madriđani su dominirali na terenu tokom prvih 45 minuta, stvorili još nekoliko prilika i samo zahvaljujući sjajnom golmanu Hartu nisu stekli ubedljiviju prednost u prvih 45 minuta.

U jednoj situaciji iz prvog poluvremena Nastasić je sprečio Ronalda da duplira prednost, pošto je uspeo da izbije loptu sa gol linije iako je Hart već bio savladan.

U drugom poluvremenu, Aguero je u 64. minutu imao fenomenalnu priliku za izjednačenje, ali posle odličnog centaršuta sa desne strane, sa dva metra od gola nije uspeo da savlada Kasiljasa koga je lopta pogodila u telo i odbija se u polje.

Ali, u 72. minutu odlična asistencija Džeka ka Agueru, u kaznenom prostoru ga obara Arbeloa i sudija nema dilemu - penal za Siti! Arbeloa je uz to i isključen, a Aguero je precizan sa bele tačke za 1:1! Golove pogledajte OVDE.

Dortmund je u Amsterdamu sav posao završio praktično već u prvom poluvremenu. U tom periodu igre gosti su stekli čak tri gola prednosti i fudbaleri Ajaksa više nisu imali šanse za eventualni preokret.

Na prvi gol se čekalo samo osam minuta. Akcija Gecea po levoj strani, Rojš ju je sjajno ispratio, pobegao svojim čuvarima i rutinski savladao golmana Vermera - 0:1.

Posle asistencije, Gece je u 36. minutu i sam uspeo da se upiše u strelce. Sve je sam uradio i odličnim udarcem iskosa sa leve strane duplirao prednost svog tima - 0:2.

Sjajni Gece zaslužan je i za treći gol svog tima. Samo pet minuta pošto je zatresao mrežu, uputio je odličan udarac sa dvadesetak metara, golman j uspeo samo da odbije loptu do Levandovskog koji je iz neposredne blizine šalje u mrežu - 0:3.

Isti igrač je u 67. minutu trijumf ''Milionera'' učinio još ubedljivijim postigavši još jedan gol za vođstvo od 4:0. U samom finišu Hesen je samo ublažio poraz holandskog kluba, postavivši konačnih 4:1 za Dortmund.

Neven Subotić je ponovo odigrao svih 90 minuta u pobedničkoj ekipi.