Grupa D - Juve na vrhu, Mandžukić presudio ''Građanima''!

• 25. novembar 2015.

• 22:36

Derbi večeri u petom kolu Lige šampiona odigran u Torinu, gde je Juventus savladao Mančester Siti i izbio na prvo mesto u grupi. Ipak, i pored poraza, i ''Građani'' idu dalje, zahvaljujući ubedljivoj pobedi Menhengladbaha nad Seviljom.

Grupa D

Juventus - Mančester Siti 1:0

Prvu veliku priliku imali su gosti, i to preko Fernandinja, koji je u 17. minutu iz ''srca'' kaznenog prostora poslao loptu iznad prečke Bufonovog gola.

Samo minut kasnije, usledila je kazna na drugoj strani. Aleks Sandro je sa leve strane odlično centrirao za Mandžukića, a ovaj ne greši - 1:0 za Juventus.

Hrvatski napadač je i u 28. minutu imao novu priliku, ali ovoga puta je Hart izašao kao pobednik. Sjajna intervencija golmana ''Građana''.

A onda, 44. minut i još jedna sjajna prilika za ekipu Mančester Sitija. Aguero je izbio sam ispred Bufona, ali legendarni golman Juventusa uspeva da sačuva vođstvo svog tima.

Početkom drugog poluvremena, Marija Mandžukića je zamenio Alvaro Morata koji je u 78. minutu imao odličnu priliku za 2:0 posle prelepog solo-prodora, ali je Hart odlično intervenisao.

Samo minut kasnije, velika prilika za izjednačenje na drugoj strani, Sterling je bio ispred Bufona, ali mreža Juventusa je opet ostala netaknuta!

Gol za pobedu Juventusa možete da pogledate OVDE.

Menhengladbah - Sevilja 4:2

Nemački bundesligaš je na vođstvo čekao prvih pola sata, a onda je posle jedne duge akcije domaćih Džaka sa dvadesetak metara uputio loptu ka golu, a na nju je natrčao Štindl i iz neposredne blizine je zakucao u mrežu - 1:0.

Početkom drugog poluvremena Džaka je uputio pravi projektil sa dvadesetak metara, iskosa sa leve strane, ali je golman Sevilje Riko izvanredno intervenisao i izbio loptu u korner.

Ipak, ubrzo su sve dileme oko pobednika potpuno rešene. Igrao se 68. minut meča, akcija Menhengladbaha tekla je po desnoj strani, da bi onda usledilo dodavanje na suprotnu, gde je usamljen bio Džonson koji odlično šutira sa nekih 13 metara i postiže prelep gol - 2:0.

Tu se ''Koltovi'' nisu zaustavili, deset minuta kasnije Štindl je kroz sredeinu asistirao Rafaelu, koji rutinski završava ovu akciju - 3:0.

Ni to nije bilo sve, u 83. minutu su gosti uzvratili preko Vitola, a samo minut kasnije usledio je novi odgovor domaćina, koji preko veoma raspoloženog Štindla dolaze do 4:1.
A onda, u nadoknadi vremena, gosti su iznudili i jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Banega, za konačnih 4:2.

Golove iz Menhengladbaha možete da vidite OVDE.

Tabela: Juventus 11, Mančester Siti 9, Menhengladbah 5, Sevilja 3.