Grupa D - Juve kao Feniks, penal revija u Sevilji!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 15. septembar 2015.

• 22:35

Juventus odneo bodove u derbiju prve večeri u Ligi šampiona, Siti već u nevolji. Sevilji tri penala protiv Nemaca, realizovali dva, na kraju lako osvojili bodove!

Nismo videli mnogo fudbala u prvom poluvremenu. Da je Rahim Sterling savladao Bufona u 4. minutu, sve bi bilo drugačije, ali je "Supermen" sjajno intervenisao.

Posle toga je Juventus uglavnom kontrolisao sredinu terena. Postigli su gol, Pogba nije bio u ofsajdu, Morata jeste, sudija Skomina je smatrao da je uticao na igru.

Imao je Boni jednu priliku kada se oslobodio Bonućija, ali je loše šutira. Ernaneš je iz slobodnog udarca umalo matirao Harta, lopta je pogodila stativu.

Domaćin kao da nije imao rešenja za defanzivni blok Juventusa, a Italijani nisu uspevali da sačuvaju loptu u napadu.

U nastavku bolji fudbal, meč je otvorilo vođstvo Sitija. Gol je verovatno neregularan, Kompani je zajahao Kjelinija koga je lopta pogodila i odbila se u mrežu Bufona. Žestoko su gosti protestvovali, ali sudija Skomina nije promenio odluku.

Kolarov

Onda je Bufon održao Juve u igri, skinuo je zicere Davidu Silvi, odbranio je šut Bonija, na drugoj strani Hart spašava nakon šanse Sturara.

Ipak, Juve stiže do gola, centaršut Pogbe, prikrao se Mandžukić, zakačio loptu, završila je u mreži, 1:1.

Onda se Juventus ohrabrio, Siti nemoćan, Otamendi je ušao u igru, mirisalo je na preokret. Desio se desetak minuta pre kraja, Morata koji je do tada igrao očajno je uradio ono što najbolje zna, raspalio po lopti iz prve, 2:1 za Juventus.

Golove možete videti ovde.

Gameiro

U Sevilji bez golova na poluvremenu, Nemci su se branili, zapretili preko Brouversa i Traorea, ali je nekoliko šansi propustio napadač domaćih Gameiro. Mogao je i Vitolo na startu da Andalužanima donese prednost, ali su se "Koltovi" nekako odbranili.

Na startu drugog dela su Španci načeli rivala, penal nad Vitolom, Gameiro je konačno matirao Zomera, 1:0.

Zatim je Gameiro uspeo da promaši novi penal, samo par minuta kasnije, ponovo je Vitolo fauliran, ostalo je 1:0.

Ali, sudija Kralovec je još  jednom pokazao na belu tačku, sada ja Gameiro fauliran, a Banega duplira vođstvo "Rohiblankosa".

Na kraju je i nesrećni golman Zomer zatresao svoju mrežu, pa se Borusija loše provela na "Pishuanu", a Sevilja je pokazala da bi sa Juventusom i Sitijem koji je već u nevolji mogla da se bori za prolazak u osminu finala.

Mančester Siti - Juventus 1:2
Sevilja - Borusija (M) 3:0