Grupa D - Alek i Siti slavili u Minhenu, 'Bambi' ostao bez LE

• 10. decembar 2013.

• 22:49

Vicešampion Engleske slavio je protiv šampiona Evrope na "Alijanc Areni" nakon preokreta koji je režirao i Alek Kolarov golom sa bele tačke, dok je CSKA našeg Zorana Tošića ostao bez plasmana u LE usled poraza u Plzenju.

U grupi D sve je već bilo poznato pre večerašnjih utakmica, barem kada je pitanje plasmana u osminu finala po sredi.

Bajern i Mančester Siti domogli su se druge faze takmičenja pre večerašnjeg okršaja na "Alijanc Areni" koji ipak nije izgubio svoju draž usled te činjenice.

Mančester Siti slavio je rezultatom 3:2 (1:2) nakon fantastičnog preokreta koji je golom sa penala režirao i naš Aleksandar Kolarov, kapiten "Građana" na večerašnjem meču u Minhenu.

Golove pogledajte OVDE!

Kako je počelo za goste sa Ostrva činilo se da će se Siti vratiti iz Bavarske sa tucetom golova u mreži. Miler je u petom minutu pobegao odbrani Sitija a Kolarov je zakasnio da ga izblokira, pa je Nemac rutinski doneo prednost domaćima.

Pre no što je Bajern duplirao prednost Dante i Riberi su imali dobre prilike da postignu gol ali je prvi udarac zaustavio Hart a Francuz je pogodio stativu, takođe nakon intervencije Harta.

Iz kornera koji je Bajern dobio posle Riberijeve stative Mandžukić je šutirao a lopta je došla do Gecea koji u 12. minutu donosi Bajernu prednost od 2:0!

Tek nakon drugog primljenog gola Siti je krenuo odlučnije, zapretio Nojeru preko Milnera, a prvi gol za "Građane" viđen je u 28. minutu nakon sjajne akcije Navasa, Milnera i Silve.

Navas je prošao po desnoj strani, uputio centaršut koji je Milner glavom spustio u peterac Silvi, a ovaj je lako smanjip rednost Bajerna na 2:1. Tim rezultatom se otišlo na odmor a početak drugog dela doneo je totalni preokret.

Džeko je najpre pripretio Nojeru u 51. minutu a samo sedam minuta kasnije Dante ruši Milnera, junaka večerašnjeg susreta pa Kolarov dobija priliku da sa bele tačke poravna na 2:2. Sigurnim udarcem u donji desni ugao Nojerovog gola Srbin vraća Siti u utakmicu i najavljuje totalni preokret.

U 62. minutu Milner postiže svoj prvi gol na meču a treći za Mančester Siti kojim su se "Građani" revanširali Bajernu za poraz na "Etihadu".

Do kraja meča je bilo prilika da se rezultat promeni ali su "Građani" izdržali i u osminu finala otišli sa druge poziciji ali i istim brojem bodova (15) kao i prvoplasirani Bajern.

Drugi meč u grupi "D" bio je važan za Viktoriju i CSKA koji su se borili za mesto u Ligi Evrope.

CSKA našeg Zorana Tošića doživeo je šokantan poraz u 90. minutu meča (2:1) pa je Češka Viktorija zahvaljujući tome dospela na treću poziciju i prezimila u Evropi.