Grupa C - Novi kiks Zenita, Milan ide dalje!

• 21. novembar 2012.

• 22:45

U prvoj utakmici petog kola Grupe C Lige šampiona, Zenit je na svom terenu remizirao sa vodećom Malagom, koja je posle samo devet minuta igre stekla dva gola prednosti. Milan slavio u Briselu, fenomenalan gol Meksesa.

Početak utakmice bio je katastrofalan za ekipu Zenita! Već u osmim minutu sjajna akcija gostiju, prodor Fernandeza po desnoj strani, zatim ubačena lopta u kazneni prostor gde je usamljen Dijego Buonanote koji sa nekih desetak metara šalje loptu u mrežu- 0:1.

Tek što su domaći krenuli sa centra, a već su ponovo morali da vade loptu iz mreže! Ovog puta akcija Santa Kruza, a Fernandez je posle uloge asistenta, sada bio egzekutor - 0:2!

Usledila je zatim inicijativa domaćih, šanse Hulka, pa Keržakova u prvom poluvremenu, ali su gosti dugo odolevali i uspešno održavali stečenu prednost.

Ipak, početak drugog poluvremena pripala je domaćem timu. Posle četiri minuta igre u nastavku, Dani je posle akcije sa Hubočanom savladao Kabaljera i vratio nadu Zenitu u preokret - 1:2.

Samo pet minuta kasnije fenomenalna šansa za Keržakova, koji je već prevario Kabaljera, ali se zatim obrukao u završnici.

Nastojanja Zenita da dođe do izjednačenja urodila su plodom tek u završnici meča, kada je Fajzulin posle akcije Danija doneo izjednačenje i postavio konačnih 2:2.

Malaga se ovim remijem učvrstila na čelu tabele sa 11 bodova, dok Zenit sada ima četiri boda na poslednjem mestu.

U drugoj utakmici petog kola ove grupe, Milan je kao gost savladao Anderleht sa 3:1 i osigurao drugo mesto u grupi, za plasman u narednu fazu takmičenja. Golove pogledajte OVDE.

Posle prvog poluvremena bez golova, Milan je poveo već na početku drugog dela igre preko El Šaravija. Usledilo je isključenje Nujtinka u 70. minutu, da bi minut kasnije Mekses fantastičnim makazicama u Ibrahimovićevom stilu doveo Milan na prag pobede.

De Suter je u 78. minutu smanjio na 2:1, da bi konačnih 3:1 postavio Pato u nadoknadi vremena.