Grupa C - Gol razlika kobna za lisabonske Srbe, Mitar branio penal!

• 10. decembar 2013.

• 22:39

Za srpske internacionalce iz Benfike i Anderlehta večeras je zvanično završeno takmičenje u LŠ. Benfika je uprkos trijumfu nad Pari Sen Žermenom završila takmičenje na trećoj poziciji, dok je Anderleht u Pireju sa tri igrača manje i Mitrovićem na golu poražen rezultatom 3:1.

Rasplet u grupi "C" Lige šampiona nije bio povoljan po srpske internacionalce i njihove klubove. Anderleht je i pre šestog kola izgubio sve šanse da može da prezimi u Evropi a večerašnji poraz u Pireju bio je šampionu Belgije peti na šest odigranih utakmica.

Ekipa naših Luke Milivojevića i Aleksandra Mitrovića ostala je bez pobede u tekućoj sezoni LŠ iako se večeras hrabro borila u prestonici Grčke.

Olimpijakos je slavio rezultatom 3:1 (1:1) a prelomni trenutak meča dogodio se početkom drugog dela meča kada je Kojate skrivio penal i zaradio isključenje, ostavivši tako belgijski klub na cedilu.

Saviola nije uspeo da donese prednost domaćima iz tog penala ali je samo nekoliko minuta kasnije svojim drugim golom doneo prednost Olimpijakosu i, ispostavilo se, odveo Grke u osminu finala.

Imao je grčki klub još dva penala do kraja. Proto je odbranio drugi jedanaesterac na meču a nakon što je isključen u 93. minutu na gol je stao Aleksandar Mitrović. Mitar je pogodio stranu ali je Domingez postavio konačnih 3:1.

Olimpijakos je u osminu finala prošao sa osam osvojenih bodova, i gol razlikom 10:8 (+2), što je za dva gola bolje od lisabonske Benfike koja je sa 2:1 slavila protiv Pari Sen Žermena ali je ostala na trećoj poziciji.

Fejsa

Kako je rečeno, Benfika je na "Da Lužu" savladala Pari Sen Žermen rezultatom 2:1 (1:1) ali je na kraju takmičenje završila na trećoj poziciji sa osam osvojenih bodova i gol razlikom 8:8!

Kavani je postigao vodeći gol u Lisabonu ali je onda Benfika do 60. minuta preokrenula preko Lime i Gaitana što se na kraju ispostavilo nedovoljnim za plasman "Orlova" u osminu finala Lige šampiona.

Ekipa srpskih internacionalaca nastaviće da se takmiči u Ligi Evrope, takmičenju u kojem je u prethodnoj sezoni izgubila u finalu od Čelsija golom Baneta Ivanovića u završnici susreta.