Grupa B - Ronaldov rekord uz promašeni penal, sneg pobedio Galatu i Juve!

Real rutinski slavio na "Parkenu", u Turskoj meč prekinut, ostaje da u nastavku vidimo ko će u drugu fazu, Galatasaraj ili Juventus.

Grupa B  - Ronaldov rekord uz promašeni penal, sneg pobedio Galatu i Juve!
Kopenhagen je uspeo da zaustavi Juventus, sruši Turke, ali je Real prejak.

Madriđani su pobedom potvrdili prvo mesto, izgubili su svega dva boda u grupi, onim remijem u Torinu i bez ikakvih problema se plasirali u top 16 kao pobednici ove faze.

Dance je načeo Luka Modrić koji se sjajno oslobodio čuvara i postigao lep pogodak za vođstvo Merengesa. Imao je Real još prilika,  Benzema i Ronaldo su propustili nekoliko šansi, na drugoj strani "Lavovi" su samo jednom u prvom delu ugrozili Kasiljasa.

U nastavku, ono što se čekalo, Kristijano Ronaldo postiže svoj deveti gol u Ligi šampiona ove jeseni. Portugalac je time srušio rekord Van Nistelroja i Krespa i jedini je igrač sa ovakvim skorom u istoriji Lige šampiona.

Golu je prethodila akcija Pepea i Marsela, prethodno je Viland odbranio jednu šansu Kristijanu, ali ovoga puta nije bilo greške.

Tek tada je danski šampion spustio gard, Gislason je pretio, Bejl je na drugoj strani imao priliku za 3:0. U samom finišu penal za Real, ali Viland brani Kristijanu, pa je Portugalac propustio najbolju priliku da stigne do "desetke".

Na kraju, laka pobeda Madriđana, a drugog putnika ćemo morati da sačekamo, pošto je meč između Galatasaraja i Juventusa prekinut zbog snega i trebalo bi da bude nastavljen u sredu popodne.

Ono što je sigurno je da je Kopehagen ispao, završiće takmičenje kao četvrti u grupi, ostaju i bez LE.

Golove iz Kopenhagena možete videti ovde.

Kopenhagen - Real 0:2
Galatasaraj - Juventus 0:0 prekinuto