Grupa B - Arsenal i Šalke osigurali osminu finala

• 21. novembar 2012.

• 22:36

Dve vodeće ekipe u Grupi B večeras nisu dozvolili iznenađenja pred svojim navijačima i novim pobedama osigurali plasman u nokaut fazu takmičenja u Ligi šampiona.

Posle prvog poluvremena bez golova na ''Emirejtsu'', usledio je furiozan početak domaćeg tima u nastavku meča.

Već u četvrtom minutu igre u drugom poluvremenu, posle sjajnog centaršuta Vermalena sa leve strane Viljašr se najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju i sa nekih sedam-osam metara poslao loptu u mrežu - 1:0.

Trijumf ''Tobdžija'' osigurao je Lukaš Podolski, sjajnim volej udarcem sa ivice kaznenog prostora posle kombinacije sa Žiruom. Nemački repezentativac je snažno šutirao pod prečku i golman Monpeljea ništa tu nije mogao da uradi - 2:0!

Još duže se na gol čekalo u Gelzenkirhenu, gde je Šalke tek u 77. minutu slomio otpor Olimpijakosa, ajedini gol za nemačkog bundesligaša postigao je Fuhs. Taj gol je i odlučio pobednika, Šalke ide u narednu fazu takmičenja - 1:0.