• Autor: Boban Filipović

• 25. novembar 2015.

• 22:41

Uoči poslednejg kola 'Los Blankosi' i 'Sveci' su overili plasman u nokaut fazu.

Zlatan se vratio u rodni Malme sa Pari Sen-Žermenom koji je naneo težak poraz sada već bivšem šampionu Švedske.

Parižani su poveli već u trećem minutu kada je Antoan Rabio glavom zatresao mrežu Vilanda nakon odličnog centaršuta Van Der Vila.

Nakon nepunih 15 minuta igre na semaforu je već pisalo 0:2, Anhel Di Marija je uhvatio neodbranjiv volej, u ulozi asistenta bio je Blez Matuidi.

Imali su domaćini dobru priliku da smanje predost 'Svetaca' polovinom prvog dela igre, Berget se našao u njoj, ali Trap odličnom intervencijom ne dozvoljava promenu rezultata.

Blanova četa je otišla na veliki odmor sa dva gola prednost, a posle samo pet minuta igre u nastavku, Malme je kapitulirao i treći put.

Treći gol na utakmici postigao je najbolji švedski fudbaler Zlatan Ibrahimović. Opet je Matuidi bio u ulozi asistenta, a 'Ibrakadabra' nije propustio priliku da se upiše u strelce u svom rodnom gradu.

Na isteku sata igre Markus Rosenberg je promašio penal, a osam minuta kasnije Ahel Di Marija postiže svoj drugi gol na utakmici nakon centaršuta Maksvela.

To nije bilo sve, pukla je petarda u 82. minutu, upisao se i rezrevista Lukaš Moura.

Na kraju dodajmo da je srpski napadač Nikola Đurđić bio u startnoj postavi Mamlea, prveo je u igri 70 minuta.

France Soccer Champions League

U isto vreme u Ljvovu, Real je umalo "prosuo mleko" protiv Šahtjora, ali Benitezova ekipa je ipak uspela da slavi posle dosta drame u finišu.

U prvom poluvremenu je pao samo jedan gol, postigao ga je Kristijano Ronaldo na asistenciju Bejla u 18. minutu meča.

Ipak, nakon samo sedam minuta igre u drugom delu igre već je bio 0:3, Ronaldo je upisao dve asistencije, a u ulozi egzekutora našli su se Luka Modrić i Dani Karvahal.

Dvadeset minta pre kraja 'Merengesi' overavaju poker, kao i kod vodećeg gola Bejl je asistent, a Kristijano strelac.

Šahtjor  u 77. minutu smanjuje na 1:4, Teišera je bio precizan sa bele tačke, a per minuta kasnije Dentinjo je vratio nadu.

Kada je u 88. minutu Teišeira postigao treći gol za Šahtjor činilo se da može da se dogodi čudo i da Real ispusti pobedu, ali to se ipak nije dogodilo.

Malme - PSŽ 0:5
Šahtjor - Real Madrid 3:4

Svih 12 golova sa ova dva meča pogledajte OVDE.

Tabela Grupe A uoči poslednjeg kola: Real Madrid 13, PSŽ 10, Šahtjor 3, Malme 3.