Grupa A - PSŽ i Porto bez milosti, Dinamo opet bez gola

• 21. novembar 2012.

• 22:39

Favoriti upisali očekivane pobede u petom kolu Grupe A. Porto ubedljiv protiv zagrebačkog Dinama, koji je i dalje bez ijednog boda i bez ijednog gola. PSŽ sadva gola Lavecija slomio otpor kijevskog Dinama.

Zagrebački Dinamo je na gostovanju ekipi Porta pokušavao da dođe do prvog boda u Ligi šampiona ove sezone, ili bar do prvog gola u ovom takmičenju.

I već u 13. minutu Samir je imao sjajnu priliku, ali je stativa spasila domaće. Kazna za ovaj promašaj usledila je samo sedam minuta kasnije, kada je Lučo Gonzales realizovao odličnu kontru ekipe Porta.

U 28. minutu Varela je mogao da duplira prednost domaćih, ali se istakao golman Kelava odličnom intervencijom.

Finiš prvog poluvremena pripao je Zagrepčanima, koji još jednu odličnu priliku nisu iskoristili. Posle kornera pokušao je Vida, pa Bećiraj, ali su domaći uspeli sa gol linije da izbiju loptu i sačuvaju mrežu.

Ipak, da od eventualnog iznenađenja neće biti ništa, potvrdio je Mutinjo, koji je u 71. minutu duplirao prednost Porta za sigurnih 2:0.

U finišu, pet minuta pre kraja, poraz gostiju je još ubedljivijim učinio Varela za konačnih 3:0.

U Kijevu, PSŽ je došao u vođstvo u finišu prvog poluvemena. Ibrahimović je sjajno proigrao Lavecija, koji beži svojim čuvarima i rutinski šalje loptu u mrežu - 0:1.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Laveci je još jednom savladao domaćeg golmana Kovala, a ovog puta je u ulozi asistenta bio Matuidi - 0:2.