subota 22.09.2018.
17:24

Pobede Herte i Verdera, Volfsburg poražen prvi put u sezoni, remi Hofenhajma i Dortmunda.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

U utakmici dve ekipe koje igraju u Ligi šampiona Hofenhajm nije uspeo da savlada Borusiju iz Dortmunda iako su vodili sa 1:0, a strelac gola bio je Žoelinton pred sam kraj prvog poluvremena, u 44. minutu.

Primio je loptu, sa 16-17 metara šutirao ka golu i pogodio donji levi ugao golmana Burkija.

Moglo je da bude i ubedljivije, ali je nakon VAR tehnologije gol Andreja Kramarića poništen zbog ofsajda.

Borusija je igrala sa igračem manje od 76. minuta kada je Dialo dobio crveni karton, ali su ipak stigli do izjednačenja. Marko Rojs je sjajno prošao po levoj strani, uputio povratnu loptu do Pulišića koji pogađa za 1:1.

Herta je uspela da savlada Menhengladbah sa 4:2, a gosti su prvi stigli do prednosti preko Torgana Azara iz penala u 29. minutu.

Ibišević i Lazaro su do kraja prvog poluvremena uspeli da preokrenu rezultat, a onda je Ibišević drugim golom na utakmici postignutim u 63. minutu povisio prednost svog tima.

Plea je smanjio na 3:2, da bi Duda u 73. minutu rešio pitanje pobednika.

Marko Grujić je igrao do 72. minuta, morao je da napusti teren nakon užasnog starta protivnika.

Nirnberg je savladao Hanover sa 2:0, imali su igrača više od 29. minuta, a golove smo videli u poslednjih 15 minuta.

Prvo je u 76. minutu Anton postigao autogol, da bi samo minut kasnije Knol rešio pitanje pobednika. Prva pobeda Nirnberga u ovoj sezoni.

Augsburg je na svom terenu poražen od Verdera iz Bremena sa 2:3. Poveli su gosti golovima Kruzea i Egeštajna, da bi do kraja prvog poluvremena Ko Dža Čeol postigao gol nade za domaće.

Maks je izjednačio odmah na početku drugog poluvremena, ali je Klasen doneo pobedu Verderu.

Volfsburg je na domaćem terenu poražen od Frajburga, bio je to prvi poraz Vukova u ovoj sezoni

Gubili su i sa 3:0, Salai, Petersen i Franc su doneli prednost gostima, da bi Mehmedi u 61. minutu postigao utešni gol domaćinu.

Herta-Menhengladbah 4:2
Nirnberg-Hanover 2:0
Hofenhajm-Borusija Dortmund 1:1
Volfsburg-Frajburg 1:3
Augsburg-Verder 2:3