petak 25.01.2019.
22:41

Sva četiri gola smo videli u prvom poluvremenu.

EPA-EFE/CLEMENS BILAN

19. kolo Bundes lige se otvara duelom u Berlinu između domaće Herte i gostiju iz Gelzenkirhena, Šalkea.

Odmah na početku utakmice se videlo da će biti efikasan duel, obe ekipe su krenule bez respekta.

Prvi udarac zadaju gosti golom ukrajinskog internacionalca Evhenija Konopljanke!

Šalkeov Ukrajinac je prihvatio loptu na levoj strani i solo akcijom uputio neodbranjiv udarac sa ivice šesnasterca.
17. minut meča, vode "Rudari".

Domaćini iz Berlina uzvraćaju u 38. minutu. Posle sjajne kontre srpski internacionalac Marko Grujić iznosi i završava akciju posle predivne asistencije petom Dude.

Ovo je drugi gol pozajmljenog igrača Liverpula.
Nerešeno 1:1!

Kakvo uzbuđenje i dva gola slede u samom finišu prvog poluvremena.

Prvo je fudbaler Šalkea Mark Ut vratio prednost gostiju lepim poluvolejom sa nekih 12 metara u 44. minutu.

Međutim, u četvrtom minutu nadoknade neverovatni Vedad Ibišević uzvraća i postavlja konačnih 2:2 na kraju prvog poluvremena. Sjajni bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine postiže gol glavom, njegov osmi u ovoj sezoni.

Feliks Brih je odsvirao kraj spektakularnog poluvremena na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

U drugom poluvremenu naravno očekivano igrači su smirili tempo.

Izdvajaju se dva pokušaja igrača gostiju Suata Serdara u 52. minutu posle sjajnog solo prodora i 70. minutu, kada je njegov šut sigurno "skinuo" golman domaćih Jarštejn.

Domaći su imali samo jednu konkretnu priliku, u drugom poluvremenu sve su kontrolisali "Rudari", ali ipak nisu mogli do još jednog vođstva te rezultat ostaje 2:2 koji je na snazi još iz prvog poluvremena.

Ovim bodom oba tima ostaju na istim pozicijama kao i kolo pre, Herta na sedmom mestu gde i dalje ostaje u konkurenciji za Ligu šampiona dok Šalke ostaje na 12. poziciji sa 22 osvojena boda.