Grojteru ne pomaže ni Đurđić!

• Autor: Miloš Marković

• 26. april 2013.

• 22:24

Srpski reprezentativac se raspucao protiv Hanovera, ali ni njegova dva pogotka nisu pomogla Grojteru da se spasi poraza posle koga se definitivno seli u Cvajtu.

Prvi meč 31. kola nemačkog prvenstva odigrali su večeras Grojter Firt i Hanover po izuzetno jakoj kiši pred oko 15 hiljada gledalaca.

Uzbudljiv duel obilovao je golovima, a u redovima domaće ekipe istakao se srpski napadač Nikola Đurđić sa dva postignuta pogotka.

Prvi do vođstva su stigli gosti u 36. minutu preko Abdelaua, ali je Nikola Đurđić 5 minuta kasnije ipak uspeo da vrati rezultatsku ravnotežu, posle odlično odigranog duplog pasa i vrhunskog driblinga nakon koga je lako matirao protivničkog golmana.

Grojter Firt je krenuo silovito u drugom poluvremenu, igrao veoma ofanzivno, a prvu kolosalnu priliku imao je Đurđić u 58. minutu. On je sjajno umakao odbrani Hanovera, dobio veoma precizan pas u prostorm, izašao sam pred Cilera, koji izlazi kao pobednik iz ovog duela.

Samo dva minuta kasnije Đurđić je imao šansu posle jednog prekida, bio najviši u skoku, ali lopta odlazi tik pored gola.

Kazna za promašaje usledila je u 71. minutu, kada je Hofman posle kornera Rauša ponovo doneo prednost Hanoveru.

Osam minuta nakon toga,  odličan centaršut Gajsa, a srpski reprezentativac je najspretniji u protivničkom šesnaestercu - Đurđić ponovo kao spasilac, postiže svoj drugi pogodak na meču i donosi nadu da će Grojter Firt uspeti da izvuče pozitivan rezultat na ovom meču.

Ipak, nadu domaćih navijača ugasio je Serhio Pinto u 87. minutu utakmice kada je svojim pogotkom doneo novu prednost Hanoveru i postavio konačan ishod meča, 2:3. Golove pogledajte OVDE.

Grojter Firt nakon večerašnje utakmice ostaje na dnu tabele sa samo 18 bodova iz 31 utakmice, dok je Hanover na devetoj poziciji sa 41 bodom.

Firt je tako izgubio i teoretske šanse da izbori opstanak u prvoj ligi, dok Hanover i dalje ima šanse da izbori jedno od mesta za plasman u kvalifikacije Lige Evrope.