Grojter predao "fenjer" Volfsburgu

• 19. oktobar 2012.

• 22:43

Na premijeri osmog kola nemačke Bundeslige viđen je sjajan meč između Hofenhajma i Grojter Firta. Iako je domaćin tri puta stizao do prednosti "zeleni" su u nadoknadi vremena došli do jako važnog boda.

Grojter predao
Hofenhajm i Grojter Firt napravili su sjajnu uvertiru za osmo kolo nemačke Bundeslige. Večerašnji rivali postigli su šest pogodaka i pružili publici razlog za uživanje.

Hofenhajm je došao do prednosti u ranoj fazi utakmice ali je Grojter večeras tri puta uspevao da stiže vođstvo domaćina.

Prvi gol za Hofenhajm postigao je Firmino u osmom minutu utakmice a do odlaska na odmor Štiber je poravnao na 1:1 u 39. minutu.

Drugo poluvreme donelo je nova uzbuđenja i još četiri pogotka. Hoselu je ponovo doveo u prednost Hofenhajm u 67. minutu i rezultat od 2:1 bio je na snazi do 84. minuta.

Usledila je fantastična završnica koja je pripala Grojteru, bez obzira što su bodovi podeljeni.

Prib je pet minuta pre kraja postigao golčinu sa tridesetak metara i poravnao na 2:2 ali je Hoselu još jednim pogotkom utišao goste i doveo Hofenhajm do vođstva, treći put na meču.

Minut pre nego što je Hoselu postigao gol Grojter je izvršio izmenu. Ispostavilo se da je Sobiš bio džoker jer je udarcem glavom u 92. minutu meča poravnao na 3:3 i postavio konačan rezutlat utakmcie.

Grojter je ovim remijem makar večeras "fenjer" uručio Volfsburgu dok je Hofenhajm načinio neznatan napredak do 12. pozicije koju bi već sutra mogao da izgubi.