Grofov Arsenal "prosuo mleko" u finišu

Autor: Boban Filipović
subota 25.11.2017.
17:21

Ekipa Miodraga Božovića je poražena na gostovanju u Novgorodu, iako je vodila deset minuta pre kraja. Čaušić strelac i asistent u porazu, ulogu junaka oteo mu je džoker domaćih Markov.

crvenazvezdafk.com

Arsenal iz Tule je propustio lepu priliku da uhvati priključak ka vrhu tabele ruske Premijer lige.

Grofovi puleni su dva puta uspeli da pobedu protiv Tosna, ali na kraju ostali praznih šaka - 3:2.

Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je srpski internacionalac Goran Čaušić u 28. minutu, a bivši fudbaler Crvene zvezde i Rada je 15 minut apre kraja utakmice asistirao Tkačevu za drugo vođstvo Arsenala.

Pre drugog gola gostiju, rezervista Jevgeni Markov je posle sata igre poravnao na 1:1, samo tri minuta pošto je ušao u igru, a isti igrač je sa dva gola u razmaku od dva minuta u finišu (80, 81) i het-trikom zavio Božovićev tim u crno.

Arsenal tako ostaje na 24 osvojena boda na semom mestu, a da li će tu i ostati posle kompletnog 18. kola zavisi od ishoda duela Ural - Krasnodar, koji je na programu sutra. Tosno je ovom pobedom pobegao iz opasne zone, ali da bi van nje i ostao neophodno je da Anži sutra kao gost iznenadi Rostov.