nedelja 22.04.2018.
15:19

U okviru 27. kola ruske Premijer lige, Arsenal iz Tule je dočekao ekipu Zenita.

arsenaltula.ru

Zenit je gostovao u Tuli ekipi Miodraga Grofa Božovića, gledali smo veoma interesantan meč, na kraju nije bilo pobednika, nakon 90 minuta na semaforu je stajalo 3:3 (2:1).

Poveo je Arsenal u trećem minutu, strelac je bio Gorbatenko.

Zenit uspeva da poravna, igrao se 36. minut kada je mrežu domaćina zatresao bivši igrač Rome Leandro Paredes.

Do kraja prvog dela igre Arsenal dolazi do nove prednosti, igrao se poslednji minut kada je Tkačev postigao drugi gol za ekipu Grofa Božovića na današnjem duelu, pa se sa 2:1 u korist domaćina otišlo na odmor.

U nastavku, strelac prvog gola za Arsenal Gorbatenko dobija drugi žuti karton u 78. minutu.

To gosti ekspresno koriste, Kuzajev pogađa mrežu ekipe iz Tule u 82. i 83. minutu susreta za potpuni preokret.

I kada se činilo da će Zenit odneti ceo plen, presudio im je njihov fudbaler. Artem Dzjuba, koji igra u Arsenalu na pozajmici iz ekipe Roberta Manćinija, pogađa mrežu svog matičnog tima za 3:3 i tako postavlja konačan rezultat.

Nakon ovog duela je Zenit na trećoj poziciji, mestu koje ih vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, ali imaju meč više od CSKA, koji ima bod manje, kao i od Krasnodara, koji ima dva boda manje od njih. Ekipa Miodraga Božovića na visokom šestom mestu sa 36 osvojenih bodova, daleko od Lige Evrope, ali što je najvažnije, daleko i od zone ispadanja.

Goran Čaušić je odigrao svih 90 minuta u dresu Arsenala, dok je na drugoj strani svih 90 minuta na terenu proveo Branislav Ivanović.