subota 02.12.2017.
18:05

Tesna pobeda "jorgandžija".

EPA-EFE/Javier Lopez

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom stadionu ekipu Real Sosijedada rezultatom 2:1 (0:1).

Real Sosijedad je poveo golom Vilijana Hosea u 29. minutu iz penala i tim rezultatom otišlo se na odmor.

Atletiko je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa, a u 63. minutu je Filipe Luis iskoristio asistenciju Saula Nigeza za 1:1.

U samom finišu meča, u 88. minutu, ponovo je Saul asistent, glavom je prebacio odbranu i golmana Sosijedada, a na drugoj stativi je Grizman sa manje od pola metra pogodio gol za 2:1.

Antoan Grizman nije želeo da proslavi pogodak protiv bivšeg kluba, pošto se upravo u Sosijedadu afirmisao i postao jedan od najtalentovanijih napadača u Evropi.

Atletiko je ovako na najbolji mogući način iskoristio kiks Barselone i sada je prišao Kataloncima na šest bodova. Sosijedad ne ostao sedmi sa 19 bodova.