Grizman šokirao ''Santjago Bernabeu'', trka za titulu nikad zanimljivija!

• Autor: Milovan Longinov

• 08. april 2017.

• 18:05

Antoan Grizman šokirao Real, trka za titulu ponovo otvorena.

Fudbaleri Real Madrida i Atletiko Madrida remizirali su rezultatom 1:1 (0:0) u derbiju 31. kola Lige Primere.

Strelac vodećeg gola za Real bio je Pepe na startu drugog poluvremena, ali je Antoan Grizman pet minuta pre kraja postavio konačnih 1:1.

Trka za titulu se nastavlja, pošto Barselona večeras ima priliku da se izjednači na tabeli sa Realom, koji ima i meč manje.

Na isteku pola sata igre, Kristijano Ronaldo je imao najveću šansu na meču, izašao je sam na Jana Oblaka, prevario ga, ali je njegov udarac ka golu glavom zaustavio Stefan Savić.

Nema sumnje, ovo je jedna od najboljih intervencija odbrambenih igrača ove sezone u ligama petice, a možete je pogledati OVDE.

Pored te prilike, Real je imao još jednu veliku šansu, Benzema je nakon duplog pasa sa Ronaldom, odlično gađao sa ivice šesnaesterca, ali se ponovo istakao Jan Oblak.

Na drugoj strani, Atletiko je bio opasan u dve situacije, prvo je već u trećem minutu, Godin glavom šutirao za malo pored gola, a potom je Grizman ukrao loptu Ramosu, išao sam na Pepea, šutirao iz daljine, ali je Kejlor Navas odbio loptu u korner.

Real je na startu drugog poluvremena krenuo još odlučnije ka golu Atletika i već posle tri minuta, Karim Benzema je imao veliku priliku kada je u situaciji jedan na jedan, njegov udarac zaustavio ponovo odlični Jan Oblak.

Ipak, u 52. minutu domaći su zasluženo došli do prednosti, Kros je izveo slobodan udarac, a na pravom mestu našao se Pepe i glavom pogodio sam ugao za 1:0.

Tek primljeni pogodak je probudio igrače Atletika koji su zaigrali mnogo bolje i stvorili dve dobre prilike u narednih desetak minuta.

Prvo je Fernando Tores izašao sam na Navasa, ali je traljav pokušaj Kostarikanac lako zaustavio.

Potom je Grizman maestralno pokušao makazicama, ali se opet istakao golman domaćih.

Tempo igre je zatim opao, Real je uspeo da otera goste daleko od gola, a Ćolo Simeone je odlučio da napravi izmene pošto su Anhel Korea i Tomas zamenili Toresa i Saula.

U 85. minutu Atletiko je šokirao domaće navijače, upravo je Korea prelepo proigrao Grizmana, a ovaj pogodio prvi ugao za 1:1.