nedelja 12.07.2020.
19:13

Ekipi Spala ostale samo teoretske šanse.

Beta/Albano Angilletta/ANSA via AP

Fudbaleri Đenove slavili su na svom "Luiđi Ferarisu" protiv Spala sa 2:0 (1:0) u 32. kolu Serije A.

Poveli su u 24. minutu, Falke je dodao loptu do Pandeva, a iskusni napadač je preciznim udarcem sa ivice peterca doneo prednost domaćem sastavu.

Samo 13 minuta kasnije, penal za Đenovu, odgovornost je preuzeo Jago Falke. Ipak, hrvatski golman Letica ga je pročitao i zaustavio njegov pokušaj sa bele tačke, ostalo je 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon devet minuta igre u nastavku Lase Šene u svom stilu duplirao prednost "Grifona".

Danac je majstorski izveo slobodan udarac sa preko 20 metara udaljenosti, Letica je bio potpuno nemoćan.

Pinamonti i Sanabrija su mogli i da dotuku rivala u nastavku, ali su njihovi pokušaju iz solidnih pozicija bili neprecizni, te nije bilo promene rezultata.

Đenova je ovim trijumfom pobegla iz opasne zone, imaju dva boda više od Lećea, ali i utakmicu više, dok je Spal ostao zakucan za dno tabele sa 19 osvojenih bodova i sva je prilika da će se u Ferari od naredne sezone igrati Serija B.