21:37

U okviru petog kola grčke Super lige, Olimpijakos je ugostio PAOK.

Epa/Sotiris Barbarousis

Fudbaleri Olimpijakosa su u prva četiri kola bili maksimalni, danas su dočekali još jednu ekipu koja je u prva četiri kola ostvarila isto toliko trijumfa, solunski PAOK.

Gosti iz Soluna su slavili sa 0:1 (0:0), tragičar je srpski internacionalac Jagoš Vuković.

U prvom delu igre nije bilo golova, Olimpijakos je imao nešto više prilika, ali su mreže mirovale.

A onda, nakon samo četiri minuta igre u nastavku, Vijeirinja prolazi po levoj strani, ubacuje loptu pred gol Olimpijakosa, ona nakon intervencije golmana pada na liniju, odakle je Vuković nespretno zakucava u sopstenu mrežu, 0:1 za goste iz Soluna.

U nastavku smo gledali dominaciju "crveno-belih", ali do promene rezultata nije došlo, te je PAOK upisao veliki trijumf na "Karaiskakis" stadionu u Pireju.

PAOK je tako skočio na čelo tabele sa 13 bodova, imaju pet pobeda, ali su šampionat počeli sa dva boda u minusu, zbog navijačkih nereda iz minule sezone.

Olimpijakos je tako sa bodom manje pao na čak peto mesto na tabeli.

Vuković je uprkos autogolu proveo svih 90 minuta na terenu u dresu Olimpijakosa, dok je sa druge strane Aleksandar Prijović takođe odigrao ceo meč.