22:06

Reprezentacije Grčke i Makedonije poražene su na svojim terenima od reprezentacije Islanda, odnosno od reprezentacije Bugarske.

Beta/AP Photo/Boris Grdanoski

Grčki fudbal je u katastrofalnom stanju.

Mislili su Grci da im slede bolji dani nakon što su savladali Crnu Goru sa 2:1, ali to nije slučaj. Mislili su i da će pobediti Island danas, jednog od učesnika Evropskog prvenstva u Francuskoj, pošto su vodili sa 2:0 nakon nešto više od pola sata igre. Ipak, nisu pobedili.

U meču sa Islandom Fortunis je doveo Grke do 2:0 sa 2 gola, ali je nakon loše intervencije odbrane Grčke Island smanjio na 2:1 preko Traustasona.

Ingason je uspeo da izjednači u 70. minutu meča, da bi pobedu gostima doneo Sigtorson u 82. minutu.

U Makedoniji nije ništa bolja situacija. Oni su danas poraženi ponovo na svom terenu, ovoga puta od Bugarske koja ove prijateljske utakmice završava sa stoprocentnim učinkom, 2 pobede od 2 meča.

Da podsetimo, oni su pobedili u prvom meču Portugal sa 1:0 i to u Portugalu.

Rangelov i Tonev su danas bili strelci za Bugarsku u ovom komšijskom derbiju.

Letonija je bez problema savladala Gibraltar sa 5:0, Gruzija i Kazahstan su odigrali bez golova, dok je Norveška bila bolja od Finske u skandinavskom derbiju.

Da podsetimo, Srbija je savladala danas Estoniju sa 1:0, dok je Crna Gora odigrala bez golova sa Belorusijom.