''Građanima'' samo bod, Njukasl se budi

• 29. januar 2013.

• 22:55

Silno pojačani Njukasl uspeo je da pobedom nad Aston Vilom započne izlazak iz krize, a u ostalim mečevima 24. kola odigranim u utorak pobednika nije bilo. Mančester Siti neefikasan protiv KPR-a, Junajted ima priliku da još više odmakne.

U danu kad je ostao bez Marija Balotelija, Mančester Siti nije uspeo da ostvari pobedu u 24. kolu Premijer lige protiv Kvins Park Rendžersa.

Meč je završen bez golova, 0:0, pa su ''Građani'' tako prekinuli niz od četiri vezane pobede i pružili priliku vodećem Junajtedu da odmakne na sedam bodova u slučaju pobede nad Sautemptonom.

Srpski tandem u dresu ''Građana'', Matija Nastasić i Aleksandar Kolarov nisu dobili priliku da zaigraju i svih 90 minuta su proveli na klupi za rezerve.

Jedinu pobedu ove večeri ostvario je Njukasl na gostovanju u Birmingemu protiv Aston Vile. ''Svrake'' su slavile rezultatom 2:1 i najavili početak izlaska iz krize.

Već posle prvioh pola sata gosti su vodili sa 2:0 golovima Papisa Sisea i Kabajea , nadu domaćima dao je Benteke iz penala početkom drugog poluvremena, ali više od toga nisu mogli.

Golova nije bilo ni u Sanderlendu, gde je gostovao Svonsi, dok je Stouk na svojoj ''Britaniji'' prokockao dva gola prednosti protiv Vigana.