• Autor: Aleksandar Obrenović

• 02. januar 2018.

• 22:52

Mančester siti je uspeo da savlada Votford na svom terenu.

Mančester siti lagano korača ka tituli, nije ih omeo nerešen rezultat u meču protiv Kristal palasa, sada su uspeli da savladaju Votford na svom terenu bez ikakvih problema sa 3:1 (2:0).

Nije prošao ni pun minut, Mančester siti je vodio sa 1:0.

Posle samo 38 sekundi Rahim Sterling je nakon dobre akcije i ubacivanja Leroja Sanea sa leve strane uspeo da postigne gol za 1:0 i da stavi na velike muke protivnički tim.

Kada je u 13. minutu Kabasele postigao autogol, sve je bilo jasno, Mančester siti će slaviti na ovom meču imajući u vidu lakoću sa kojom su igrali fudbal.

Kod autogola asistirao je Kevin De Brujne, Englezi to broje kao asistenciju, bila je ovo njegova deseta ove sezone što je najviše u svim ligama petice.

Preko 75% poseda lopte su imali domaći, nisu dozvolili protivniku da ozbiljnije ugrozi gol. De Brujne je pogodio prečku, onda je u drugom poluvremenu Aguero imao šansu, rezultat je sve do 63. minuta ostao nepromenjen.

Onda je sve dileme otlonio Serhio Aguero, nakon ubacivanja lopte sa desne strane golman Gomeš je loše reagovao i poslao loptu pravo na nogu Argentinca koji nije imao težak posao da postigne novi gol.

Ipak, gosti stižu do utešnog gola nakon što je Mančester siti spustio malo gas, igrao se 82. minut, Kariljo je prošao po levoj strani u kaznenom prostoru Mančester sitija, uputio loptu u sredu a tamo je bio Grej na pravom mestu koji zakucava loptu u praznu mrežu za 3:1.