"Građani" preko Vest Hema do čela tabele

• Autor: Boban Filipović

• 28. avgust 2016.

• 18:56

Posle tri kola Mančester Siti ima maksimalnih devet bodova, kao i gradski rival Junajted i Čelsi, ali ekipa Pepa Gvardiola ima najbolju gol razliku.

Zavesa na treće kolo Premijer lige spuštena je na 'Etihadu' gde je Mančester Siti ugostio Vest Hem i savladao ga rezultatom 3:1.

'Građani' su poveli već u sedmom minutu, strelac je bio Rahim Sterling koji je otvorio stopalo sa desetak metara nakon povratnog pasa Nolita sa levog krila.

Prednost domaćeg tima je duplirana deset minuta kasnije, De Brujne je izveo slobodan udarac, a Fernandinjo bio najviši u skoku.

Nedugo potom De Brujne je dobro izveo slobodan udarac, ali za malo neprecino, to je bilo i poslednje veće uzbuđenje u prvom poluvremenu.

Samo što je počelo drugo poluvreme Nolito je postigao gol koji je poništen zbog ofsajda, ali nešto pre isteka sata igre 'čekićari' se vraćaju u život.

Akcija gostiju je tekla po levom boku, Masuaku je odlično centrirao, a Mihail Antonio na drugoj stativi preskočio Klišija i glavom zakucao loptu u mrežu Vilija Kabaljera.

Gvardiola je odmah reagovao i uveo Aleksa Kolarova umesto Stounsa na mesto štopera, potom i zaboravljenog Nasrija umesto Nolita, u samom finišu se borba rasplamsala, Slaven Bilić je ohrabrio svoje pulene da napadnu kako bi izbegli drugi prvenstveni poraz, to je ostavilo više prostora domaćinu koji u nadokandi iz kontre rešavaju sve dileme.

Rahim Sterling je svojim drugim golom na utakmici nokautirao Vest Hem na asistenciju Davida Silve, koji se tako iskupio za nekoliko propuštenih izglednih prilika.

Sve golove sa 'Etihada' pogledajte OVDE.