"Građani" osvojili i Lester, ubedljive pobede Čelsija i Liverpula

17:54

Lider Premijer lige produžio trijumfalni niz, 'Plavci' odigrali "poker" u Birmingemu, 'Redsi' spakovali Sotonu "tri komada za poneti"...

EPA/NIGEL RODDIS

Mančester Siti je odneo ceo plen iz Lestera i to je deseta uzastopna pobeda Gvardiolinog tima u Premijer ligi.

Rezultat je bio 0:2, strelci su bili Gabrijel Žezuš u finišu prvog proluvremena i Kevin De Brujne na samom početku drugog.

Ipak, i ova pobeda Sitija je došla posle "vetra u leđa" od strane sudija, glavni arbitar Skot je kapitenu 'Građana' Vensanu Kompaniju progledao kroz prste na samom početku meča, kada je kao poslednji igrač odbrane oborio Džejmija Vardija i prošao samo sa žutim kartonom.

Čelsi će neko vreme provesti na drugom mestu, pošto je na 'Houtornsu' deklasirao Vest Bromvič Albion sa 4:0.

Alvaro Morata je doveo 'Plavce' iz zapadnog Londona u vođstvo u 17. minutu, šest minuta kasnije španski napadač je pronašao rupu u odbrani 'Vrećica' i asistirao Azaru za 0:2, a u finišu prvog poluvremena Konteov tim postiže i treći gol, i ovog puta su Španci bili u glavnim ulogama, Markos Alonso je pogodio na asistenciju Fabregasa.

U nastavku je Foster još jednom bio primoran da vadi loptu iz mreže, Eden Azar ga je matriao još jedanput, a Sesk Fabregas je upisao još jednu asistenciju.

Ovo je najubedljiviji poraz Tonija Pjulisa od kad vodi VBA na domaćem terenu.

Britain Soccer Champions League

Liverpul je lako izašao na kraj sa Sautemptonom na 'Enfild Roudu' i tukao 'Svece' sa 3:0.

Prvo poluvreme obeležio je Mohamed Salah. Egipćanin je postigao dva gola, u 31. i 41 minutu utakmice, tako stigao do cifre od 9 golova u Premijer ligi u dosadašnjem toku sezone i izbio na čelo liste strelaca.

Sredinom drugog poluvremena se upisao i asistent kod drugog Salahovog gola Filipe Kutinjo.

Dušan Tadić je bio starter kod 'Sejntsa', ali je zbog blede partije zamenjen posle desetak minuta iger u nastavku, dok Marko Grujić nije bio ni u protokolu za meč.

Salah

Ubedljiv je bio i Bornmuta, koji je razbio Hadersfild sa 4:0.

Kalum Vilson
je sa dva gola u razmaku od pet minuta (26, 31) nagovestio slavlje 'Trešnjica', mada su se domači našli u problemu zbog crvenog kartona Fresisa u finišu prvog poluvremena i celo drugo igrali sa desetoricom. Međutim, i sa igračam manje Bornmut postiže još dva gola, Arter i Vilson su bili strelci.

Pobedu kod kuće upisao je i Barnli, na 'Tarf Muru' je pao Svonsi.

Rezultat je bio 2:0, oba gola su pala u prvom poluvremenu, postigli su ih Kork i Ešli Barns.

Jedini meč koji je završen bez pobednika odigran je na 'Selhasrt Parku' između Kristal Palasa i Evertona. 'Orlovi' su dva puta vodili, ali su 'Karamele' oba puta imale odgovor.

Palas je poveo već u drugom minutu golom MekArtura, ali Everton odmah uvraća - Lejton Bejns je u šestom minutu poravnao sa penala. Deset minuta pre kraja prvog poluvremena Vilfirid Zaha je doneo novu prednost domaćinu, međutim, do olaska na odmor Niase pogađa za , ispostaviće se, konačnih 2:2.

Luka Milivojević je odigrao ceo meč za 'Orlove'.

Podsetimo, na premijeri 12. kola Premijer lige Arsenal je slavio protiv Totenhema u derbiju severnog Lonodna, a poslednji meč današnjeg progarma igra se na 'Old Trafordu' gde će Mančester Junajted ugostiti imenjaka iz Njukasla.

101 Komentara

Pep Guardiola--Back
Saturday, 18.11.2017
21:06

Jos jedna u nizu nevjerovatna partija svih 11 igraca.Najvise su me danas odusevili Sterling,Silva i De Brujn.Delf najbolji lijevi bek lige.CTID! IN PEP WE TRUST!

NikkiCFC
22:19

Opey kradja. Kompani je trebao da dobije crveni u drugom minutu!

Кун
Sunday, 19.11.2017
13:40

Jel trebalo da Voker dobije crveni protiv Evertona?

Heisenberg321
20:49

Gvardiola objašnjava neke stvari, a mnogi ovu su ga pljuvali non-stop. Zapitajte se sada da li se možda ipak on malo i razume u ovu igru. ;-)

_mladen_
21:14

Nooop, ja i dalje imam isto misljenje, bez najboljeg on je nista.

Стерлинг Арчер
Monday, 20.11.2017
01:13

Nije to toliko jednostavno. Danas svi troše pare, ali to nije garancija za uspeh. Treba znati koga dovesti kao i uklopiti te igrače. Razumem ja da ne gotiviš Gvardiolu, ali za mene je ovo što radi trenutno sa Sitijem(ako zadrže ovakvu formu) nešto najimpresivnije što je uradio.

00:30

Troše i drugi stotine miliona ali stvar je da osetiš pravog igrača na pravoj poziciji koja ti je tanka, e tu je ključ Liverpul je potrošio stotine miliona i apsolutno ništa nije uradio.

Cataphract
21:46

Druze, i ja bih se razumeo u ovu drevnu igru kolko i on da potrosim stotine miliona po polusezoni na pojacanja.

brekbaCh1
20:21

Mnogo lakse nego ocekivano, na tvrdom Hotornsu na kojem su se uglavnom culi Celsijevi navijaci, i na kojem ljudi izlaze vec u 70-om minutu. Dobar mec, skoro perfektan, mislim da ce Celsi vise igrati 3-5-2 ove sezone iz tri razloga. Prvi i najvazniji je prodaja Matica i losa distribucija lopte kroz sredinu, tako da je falio pored razbijaca i jedan tehnicki potkovaniji igrac koji ce da vodi igru. To je Fabregas i pored tandema Kante-Bakajoko igra odlicno. Drugi je taj sto Azar i Morata funkcionisu savrseno i sinhronizovano, a igraju tek par meseci zajedno, plus su i obojica po malo odsustvovali zbog povrede.. tako da ce biti sve bolji i bolji. Treci razlog je katastrofalna forma Pedra i Vilijana, prosto ne znas ko je gori.. Pedro pa i pokusava nesto, da neki gol, uradi nesto, a nesretnog Vilijana nigde nema. Sledece teske utakmice, ali raduje igra i zeljno ih iscekujem. CFC !

Stabber
19:43

Fabregas, Azar= Atila bic Bozji

Mino Rajola
19:30

Konte zna posao. Tek da ima odrešene ruke. Gvardiola nastavio niz, doće i njima kriza kad-tad, ali neće izgubiti više od 5-6 bodova, max 7, što znači da već sad ima tu zalihu i to pd uslovom da pratioci ne greše, što je nemoguće. Najslavniji i najtrofejniji engleski klub (titule+prvaci evrope), gde bi mu bio kraj da im je Murinjo sastavio odbranu ;-D

Naka TZ (CFC)
19:26

Konte je rekao novinarima pustam bradu mozda nam to donese veliku srecu xD.Obistinilo se ako se ovako nastavi Konte se nece zadugo obrijati ahahah .Momci odigrali vrh Morata nastavio da reseta zajedno sa Azarom u tandemu kidaju .Cetri gola dati ragbistima jos u gostima nije mala stvari znaci da ekipa se podize i igra sve bolje i bolje u rangu prosle godine .Samo jako idemo dalje #CFC#

sawyer james
19:22

mislio sam da cemo ostati sa 10 igraca vec na pocetku , ali na snimku se vidi da kompany nije bio poslednji igrac odbrane , a sam start je bio za zuti , kada je utakmica u pitanju , ocekivano je lester pokusavao na kontre da nas slomi , ali smo bili veoma dobri , prelepa akcija kod prvog gola i to u najgorem momentu po lester , a onda golcina de bruynea , deplh je stvarno neverovatan

23:12

Delf je najbolji lijevi bek lige.

Gorčilo
19:18

Bravo za Liverpul. Odlična partija. Sledi meč sa Seviljom, bod bi nam bio veliki, i onda derbi sa Čelzijem.

xman
19:14

konacno sam poceo da uzivam dok gledam Liverpul, to me raaduje, cinise da smo izasli iz krize..samo tako nastavite i nema problema, od sledece tekme se vraca Lalana, tako da nam je i roster dobar..nadam se da smo uhvatili zalet

Stabber
19:36

Ti ocekujes nesto od Lalane? Covek je ispod proseka, dobro igrate bez njega i samo tako nastavite.

xman
01:42

mozes da kazes sve, ali da je Lalana prosjek, to stvarno ne..ne kazem da bi dominirao u nekom drugom klubu, ligi, ali on nasoj igri daje jos jednu dimenziju, i to svakko ko iole prati Liverpul zna..tako da, neka se on nama vratio, sigurno nece skoditi

CZYNWA
19:13

Sta reci, kakvu posluku porati :D Kad bi svaki vikend ovako igrali, ne bi nam kraja bilo.

Mangus
19:54

CIni mi se da je Klop konacno promenio stil igre, evoluirao. Ne pritiskaju BAS STALNO i to se isplacuje

xman
01:46

prvih 20ak minuta su bili nesigurni, manjak samopouzdanja, ali posle toga dominacija

Carina_11303
19:10

Da je Morgan napravio onakav faul definitivno bi dobio crveni, sve i da je druga sekunda bila u pitanju a ne drugi minut

Shang Tsung
19:06

Da li je realno da je donji dom,tj.sredina tabele PL oslabila i pored svih para,Gvardiola se igra sa imidzom lige ,deluje da ce biti dosadnija sezona nego prosla,kad je Celsi negde u ovom periodu,ispostavilo se osvojio titulu,12 meceva 40 golova Sitija,strasno.

FanEngleskogfudbala
19:10

Nije donji dom slabiji,vec je vrh mnogo jaci!

Shang Tsung
00:04

A u Spaniji kad Real i Barselona pobedjuje je slab,a ovde nije???

Rasel Krou
19:10

To govori i navodnoj snazi srednjeplasiranih ekipa PL, to je izvikana floskula koja se koristi da se velica PL, da su Everton, Sautempton i Lester jeci od npr Sosijedada, Viljareala i Selte.

_mladen_
19:05

Bice ovo zanimljivo, Siti ce verovatno osvojiti, ali ostale pozicije se ne znaju. Svi ce imati svoj pad, nadam se da je Liverpulov prosao.

Plava Horda
19:02

Setnjica. Morata 8 gola i 4 asistencije, najkorisniji napadac u PL, kako smo samo opljackali Real bruka. Sada im treba 150-200 miliona da isprave ovu gresku, jeftinije im je da ga jednostavno naprave od blata :DDD Salah kidalica jos jedan Klopov pun pogodak.

xman
19:11

a Salah 9 golova i 2 asistencije, a nije napadac

Plava Horda
19:38

Meni je on i u Celsiju uvek bio dobar kad je igrao a sad to sto Murinjo ima neke cudne odluke sto se tice pojedinih igraca to je do njega ali je te odluke uvek opravdavao trofejima, ali ostaje zal za Salahom odlican je, da nije egipcanin nego recimo francuz ili englez garntujem da bi mu imidz bio mnogo bolji.

CZYNWA
19:13

Tek kako smo mi Romu opljackali 😁😁

19:02

Sta reci nego bravo momci ovako se igra! Izgleda nam lezi ovaj 3-5-2 sustav. Kako bolje ekipa i sigurnije se ponasa kako Luiz nije u prvi 11, P.S. hvala Bogu Konte otvorio oci. Sta reci za Azara? Majstorcina! Najbolji igrac lige bez konkurencije. Morata kao sto sam reko na pocetku sezone ce dokazati da je najbolja 9-ka lige sto dokazuje iz utakmice u utakmicu. I moram pohvaliti Fabregasa naseg „Pirla“ kakve lopte sa „ocima“ nemam reci. Idemo dalje! #CFC

19:12

azar ne igra u kontinuitetu tako da nikako ne moze da bude najbolji igrac

brekbaCh1
05:21

Kao sto rekoh, ne pricaj kad ne znas.

21:23

azar ne igra stalno na visokom nivou , on jeste strasan igrac , ali ne i najbolji , bio je pre nekoliko sezona , sada nije

brekbaCh1
20:11

Azar igra u kontinuitetu. Sta bre pricas kad pojma nemas.

19:23

Azar ove sezone igra ekstra jedino nije mogao igrati kad je bio povredjen.

CZYNWA
19:15

Prvo, cestitke na ubjedljivoj pobjedi. Dok bi se sa konstantacijom da je Azar najbolji igrac u PL nekako i mogao sloziti, ali za Moratu ne mogu nikako. Najbolji jeste, ali posle Kejna i Kuna, koji su daleko ispred svih.

19:02

Brutalna partija, nadam se da ću što više gledati ovakav Čelzi u toku sezone. Morata je bolji iz utakmice u utakmicu, ona njegova asistencija Azaru je jedna od najlepših stvari koje sam ja video od kako gledam fudbal. Fabregas takođe odličan u ovoj formaciji, a i vidi se da mu je prijao odmor.

L F C
19:00

Bravo momci, odlicna utakmica. Od pocetka smo odlicno igrali, pritiskali smo ih I poveli u pravo vreme. Drugi gol dosao u savrsenom trenutku a treci samo overio pobedu. Sve pohvale za kutinja a salah fenomelan. Bravo momci, vazna pobeda idemo dalje.

Kralj Stiven
19:00

Salah i Morata za sada pokazuju da su najveca pojacanja u EPL,a za Salaha mogu da kazem da je trenutno mozda i najbolji igrac lige bar po formi.Nadam se da cemo mi Redsi cesce videti ovakvu sigurnu igru Liverpula koliko god to zvuci nemoguce sa pojedincima u dresu kluba.Sada 2 paklene utakmice nadam se pozitivnom bilansu :)

NikkiCFC
19:17

Imate dan vise za odmor, mnogo blize gostovanje i igrate kuci derbi tako da ste u blagoj prednosti sledece nedelje.

NikkiCFC
19:37

Hmm. Atletico:Sevilla 2:0 a oba puta remi sa Qarabagom.

22:51

Ali vi imate mnogo lakseg protivnika tako da dodje na isto :D

19:00

Dobra utakmica Liverpula,lagano su pobedili.Sveci su jednostavno uzasni,njihova igra ne lici ni na sta.Pre dve godine su mi bili jedan od najdrazih timova,uzivao sam gledajuci ih ali sada su mi ubedljivo najomrazeniji.Barnli razbija,ko bi rekao da ce ovako dobro poceti sezonu.Pre pocetka sezone,svi smo im prognozirali ispadanje.Bormut se budi,Celsi lagano.

Kajzer
18:59

Kad je Kante tu kako sve radi kao podmazano, bas su me prijatno iznenadili da ovako odigraju posle rep pauze i to protiv ovih ragbista na njihovom terenu. Radujeme i Azar da udje u golgetersku seriju i u ligi.

Marcos Alonso
18:59

Sad vala kad Siti nije kiksnuo ne znam kad ce. Ocekivao sam da ce prosuti bodove konacno ali cine se nezaustavljivim ipak,barem za sada ako sta iznenada ne prekine ovo. Chelsea igra sjajno konacno 4 pobjede vezane samo mnogo bolji rezultat u gostima nego kod kuce to je nejasno,samo da ostanu u gostima kakvi jesu a kod kuce da poprave rezultate i bice ovo dobro,ako nista da se igra sigurno LS sledece sezone,kako stvari stoje tesko je napasti trofej u PL i pored ovako sjajne igre,dosta prosutih bodova na pocetku iako ima jos puno da se igra. Hazard magija,Morata standardno isto dobar Christensen odusevljava i Alonso je dao fin gol takodje a svi su bili na vrhunskom nivou samo jedna greska u 85 minutu Azpija ali i da su ovi dali gol samo bi statisticki bilo losije radi clean sheeta i eto ljepse je bez primljenog gola uvijek ali je WBA propustio priliku. Salah najbolji strijelac PL ruku na srce ne vjerujem da je iko ocekivao da ce ovoliko golova dati pa i za sezonu a ne do sada :D preskocili smo Tottenham junajted tesko da cemo ,bar danas kontam da ce rutinski dobiti ali nadajmo se kiksu