'Građani' nokautirani na 'Vajt Hart Lejnu'!

• 21. april 2013.

• 16:24

Kakav finiš ''Sparsa'' u derbiju 34. kola Premijer lige! ''Siti'' sedamdeset minuta imao vođstvo, da bi u periodu od 75. do 82. minuta Hart tri puta morao da vadi loptu iz mreže! Na kraju - 3:1 za Totenhem.

Sjajnom igrom u finišu meča, fudbaleri Totenhema savladali su ekipu Mančester Sitija rezultatom 3:1 u derbiju 34. kola Premijer lige!

Tom pobedom ''Sparsi'' su se izjednačili na tabeli sa Čelsijem, na deobi četvrtog mesta, dok su ''Građani'' omogućili Mančester Junajtedu da već sada priprema i zvaničnu promociju šampionske titule.

Početak meča nije nagoveštavao ovakav ishod. Samo pet minuta igre bilo je dovoljno ekipi Mančester Sitija da dođe u vođstvo. Tevez je odlično prošao po desnoj strani, uz gol-aut liniju, zatim uposlio Milnera koji odmah cenbtrira za Nasrija, a ovaj šalje loptu u donji desni ugao gola domaćih - 0:1.

Tokom prvog poluvremena bilo je još nekoliko dobrih prilika na obe strane. Tevez je u par navrata opasno pretio Ljorisu, ali prednost ''Građana'' nije uvećana. U samom finišu prvog dela igre, dve prilike za domaće, ali Dempsi nije uspeo da savlada Harta.

Ipak, ono što je propustio tada, Dempsi je nadoknadio u 75. minutu. Prodor Bejla po levoj strani iskoristio je na najbolji način i doneo izjednačenje domaćima.

Njegov gol je bio samo uvod u furioznih sedam minuta Totenhema, koji je golovima Defoa u 79. i Bejla u 82. minutu dotukao goste, za konačnih 3:1 i erupciju oduševljenja na tribinama ''Vajt Hart Lejna''! (Golove pogledajte OVDE

Srpski reprezentativci Matija Nastasić i Aleksandar Kolarov bili su akteri poraza svog tima. Nastasić je od prvog minuta zauzeo svoje mesto u odbrani, dok je Kolarov u poluvremenu zamenio Milnera.