"Građani" ne posustaju, Žesus srušio inferiorne "Vukove" za nastavak trke!

ponedeljak 14.01.2019.
22:55

Mančester siti je ponovo na četiri boda minusa od vodećeg Liverpula, Vulvsi ovoga puta nisu bili problem.

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaler Mančester sitija slavili su sa 3:0 (2:0) protiv Vulverhemptona na svom stadionu, u poslednjem meču 22. kola Premijer lige.

Od samog starta je Siti preuzeo inicijativu, a već u 10. minutu stigli su do prednosti preko Žesusa. Klasična "sitijevska" akcija, Sane je ubacio loptu pred gol rivala sa desne strane, Žesus je imao lakši zadatak, sa par metara je plasirao loptu u nebranjenu mrežu.

Devet minuta kasnije veliki peh za goste, Vili Boli dobija direktan crveni karton nakon neopreznog starta na Bernardom Silvom, Vulvsi ostaju sa igračem manje.

U 26. minutu su "Građani" umalo ostalo bez napadača, kako se Žesus neoprezno zakucao u stativu, pao je na zemlju sa bolnom grimasom, odmah je dobio lekarsku pomoć i srećom, ubrzo se pridigao i vratio na teren.

U 37. minutu nova šansa za Žesusa, ali odbrana uspeva da ga izblokira, a samo minut kasnije, u jeku inicijative "Građana", Benet obara Sterlinga u svom kaznenom prostoru, sudija Poson dodeljuje jedanaesterac u korist domaćina.

Odgovornost je preuzeo strelac prvog gola, precizan je bio Žesus za svoj drugi gol na utakmici i 2:0 u korist ekipe Pepa Gvardiole.

U 44. minutu je Sterling mogao da povisi na 3:0, ali je njegov udarac glavom uspeo da ukroti Patrisio.

Otišlo se na odmor, u nastavku ista slika, Siti je potpuno kontrolisao stanje stvari na terenu, Sterling je ponovo pripretio u 69. minutu, Patrisio je još jednom uspešno intervenisao.

Igrao se 77. minut kada je De Brujne dobro tukao, ali je Patrisio ponovo bio na visini zadatka, poslao je loptu u korner, posle kojeg su "Građani" došli do trećeg pogotka.

Kratko je izveden udarac iz ugla, De Brujne je prihvatio loptu i uputio snažan centaršut ka drugoj stativi, loptu je zakačio nesrećno Koudi i smestio je u sopstvenu mrežu za 3:0 u korist domaće ekipe.

Do kraja je Patrisio odbranio jedan pokušaj Gundogana, rezultat je ostao nepromenjen, Siti je upisao važan trijumf, protiv neugodnih "Vukova".

"Građani" drugi sa četiri boda manje od Liverpula, Vulverhempton na 11. mestu sa 29 osvojenih bodova.

36 Komentara

Kloptothekop
Tuesday, 15.01.2019
02:12

Upravo sam hteo jedno samo jedno pitanje da postavim,da ne bude da sam pristrasan tako da neutralci..Po meni nije ni crveni,a ni penal,unistena je utakmica totalno bez razloga pod jedan cist loptu je skinuo,pod 2 zuti je max,i pod 3 ovo sto radi sterling je smesno samo zato sto je"englez" sve mu sviraju,kao sto i rade harry kaneu...

Delgado
01:53

Nikad nisu sudije premijer ligi volele liverpul zato i nismo osvojili titulu svih ovih godina

Bendz@min
01:19

Bruka jad i sramota kako ovaj City guraju...penal,Sterlingu samo ceko da padne,crveni onako rano..ocit znak sta sudije smjeraju..da se neponovi prosla utakmica..sramota

UGASICE SE partizai
10:16

Cuj crveni rano,pa ko je tebi lupio plus... Najbolje da moze u prvih 30 minuta da se sutiraju do mile volje.

Marcos Alonso
01:08

Ni govora o crvenom,ni govora o penalu.. cist start na loptu,mada da se Klopa pita ovo je ipak crveni kako on rece :D pod hitno VAR u PL

_mladen_
00:36

Bitno je da se samo Liverpulu pise o nekim spornim situacijama i teorijama zavere. Niko onda da spomene onaj start za crveni Kompanija, ali sad je ovo danas u redu i to je crveni. Budite fer prema svima, Salah sporan penal svaki moguci, a ovo danas je kao regularan? Pisite onda objektivno o svakome.

Brazilero11
01:53

Budimo fer, ovdje je Boly zestoko zakacio Bernarda dok Kompani Salaha nije ni takao.

_mladen_
Wednesday, 16.01.2019
03:55

Budimo fer, da li treba Salah na zemlji nogu da ostavi, kako bi mu je Kompani polomio? Da li vi mene zezate ljudi, kompani je isao jos gore nego Boly, podigao visoko nogu i otvoreno na njega isao, plus nije ni zakacio loptu tom nogom. Sva sreca pa je Salah brz i sto je skocio na vreme... Ne verujem sta citam, svi zivi kazu da je Kompani zasluzio crveni, a ovde niko ni da spomene to, kao da je nebitan detalj.

_Goran_
00:19

Mislim da bi bilo fer i posteno da se napise u tekstu sporan crveni karton i sporan penal. Za slicne situacije u kojima se nadju drugi klubovi se napisu i odvojeni tekstovi po tom pitanju, dvostruki arsini.

dock
00:40

Nisu napisali zato sto nema nista sporno. I crveni i penal su cisti ko suza.

dock
11:50

O cemu vi pricate? Sinoc su igrali Siti i Vulfsi i nije igrao Kompani. Sudija je uradio posao ispravno po pravilima i kraj. Kakav crni Kompani?

Bendz@min
01:20

Crveni apsulutno ne...a sta je Kompani??

01:12

Pa za blazi start Kompanija ste govorili da je crveni? Drzite do sebe malo i do nekog kriterijuma. A sto se mene tice nit je to bio crveni a nit je ovo u oba slucaja zuti puna kapa..

_Goran_
00:56

Cisti kao suza nasminkane zene.

bosnapd
00:16

Sad recite da City nema sudije pa ovo je smjesno da covjek dobije crveni a Kompani ne.

dejannk
00:38

Druze kompani nije ni igrao

RokerSantaKruz
03:45

A Virdzil protiv Napolija?
Najcistije od svih nabrojanih situacija... kao sto je neko ranije napisao, malo objektivnosti molim.

00:04

Sterling prelako pada,i niko ne zna sta je pravilno,Start VVD na Mertens nista, start Company na Salah zuti, start Boya ili kako se zove prvo lopta pa noga crveni...

äxwell
00:04

Ocekujem moralne gromade (🐭)ovde da mi kazu koja je razlika izmedju starta Bolija nad Silvom i Kompanija nad Salahom?Imajuci u vidu onu najocigledniju, da Kompani nije dohvatio loptu dok Boli jeste i da je Salah srecom skocio inace bi ostao bez noge?! A o penalu da ne govorim...Da je Salah iznudio ovo bio bi razapet ovde..

00:18

Razlika je u tome sto je Kompaniju jedna noga potpuno u cucnju,dok je drugom ocigledno isao na loptu,sto se vidi,plus je okrznuo Salaha,ali po meni je to zuti svakako cisto zbog neopreznosti. Ovde je vec momak iako je pokupio loptu,citim otvorenim djonom udario Silvu,plus mu je druga noga takodje bila u vazduhu,samim tim em ne zna,em se nije ni potrudio da taj start izgleda isto bezopasnije,zato je i dobio crveni. Sto se penala tice,bas je preblag kontakt i Salahov nije nista puno grublji,stim da su oba defanzivca ispala preglupa i da sam sudija u obe situacije bih svirao penal zbog gluposti. Ejjjj coveka je oflekao drugi igrac na 2 metra,neverovatno.

_mladen_
00:47

Plus da je Slah ostao na zemlji i da nije skocio, ko zna sta bi bilo sa njim. :)

äxwell
00:35

Obojica su isla sa jednom nogom! Skoro pa isti polozaj tijela! Kompani je promasio loptu dok Boli nije. Cak je noga Kompanija bila visa u startu. Ako je crveni za Bolija onda je morao i za Kompanija biti. Za penal se slazem.

_mladen_
00:34

Au Care sta to pricas? Pogledaj opet start Kompanija, cist crveni, svi zivi kazu, ali nema veze.