''Građani'' ne daju vrh

• 04. februar 2012.

• 20:27

Fudbaleri Mančester Sitija večeras su na svom terenu ubedljivo savladali ekipu Fulama i zadržali čelnu poziciju u Premijer ligi.

U poslednjoj današnjoj utakmici 24. kola Premijer lige Mančester Siti je savladao Fulam rezultatom 3:0 i sada ponovo ima tri boda više u odnosu na Mančester junajted koga u nedelju očekuje derbi sa Čelsijem.

Ekipa Roberta Manćinija povela je već u 10. minutu igre, posle kontroverznog jedanaesterca, kada je Džonson sam izazvao kontakt sa Beirdom u kaznenom prostoru gostiju. Aguero je bio precizan sa bele tačke i ''građani'' vode 1:0.

Na isteku prvih pola sata igre ponovo su u centru pažnje Džonson i Beird i ponovo je fudbaler Sitija izašao kao pobednik.

Naime, on je iskosa sa desne strane uputio loptu ka golu gostiju, Beird ju je zakačio, promenio joj pravac i smestio u sopstvenu mrežu - 2:0.

To je bio i rezultat prvog poluvremena, a u nastavku je Džeko u 72. minutu postavio konačnih 3:0.

U sastavu ''građana'' od prvog minuta je bio Aleksandar Kolarov, kao i Stefan Savić na poziciji štopera.

szólj hozzá: Man City v Fulham 3:0 GOALS