"Građani" na kratko brojniji, da li su Štindl i Fernandinjo zaslužili iskučenja?

sreda 23.11.2016.
22:08

Mančester siti gostije Borusiji Menhengladbah u okviru petog kola Lige Šampiona, drugi deo igre obeležili su kartoni i sumnjive sudijske odluke.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Najpre su domaći poveli golom Rafaela u 23. minutu susreta. Odlično je šutirao Brazilac sa nekih 15ak metara od gola Brava, Čileanac nije mogao ništa.

Gosti su poravnali u prvom minutu nadoknade, strelac je bio David Silva, nakon lepe akcije čete Pepa Gvardiole

Nakon samo šest minuta igre u nastavku, domaći ostaju sa igračem manje, Lars Štindl je zaradio drugu javnu opomenu, samim tim i isključenje.

On je karton dobio nakon duela sa Otamendijem. Naleteli su Argentinac i Nemac jedan na drugog, deblji kraj je izvukao štoper Sitija koji je završio na zemlji.

U nastavku pogledajte snimak i procenite, da li je Štindl zaslužio drugi žuti karton.

Ipak, stvari je u ravnotežu vratio Fernandinjo samo 12 minuta kasnije, kada je zbog "starta" nad strelcem jedinog gola za Gladbah Rafaelom zaradio drugi žuti karton, te je i on poput Štindla morao ranije "na kupanje".

U prilogu pogledajte zbog čega je Brazilac iz redova Sitija isključen.