Gotovo, Barsa šampion!

• 17. maj 2015.

• 20:50

Primopredaja šampionske krune večeras na ''Visente Kalderonu''! Barselona trijumfom u derbiju pretposlednjeg kola Primere nasledila madridski Atletiko na tronu.

Kolo pre kraja Primere, glavna dilema je rešena - Barselona je osvojila 23. titulu prvaka Španije!

Katalonci su večeras gostovali sada već bivšem šampionu, madridskm Atletiku, i golom Lea Mesija u 65. minutu meča - 0:1!

Pedro je uposlio fenomenalnog Argentinca, a Mesi je u svom stilu krenuo u solo prodor i iskosa sa leve strane poslao loptu u mrežu golmana Oblaka.

Čuvar mreže Atletika je tokom prvog poluvremena zaustavio nekoliko opasnih pokušaja Mesija i drugova, ali ovog puta je bio nemoćan.

Uoči poslednjeg kola, Barselona ima nedostižna četiri boda prednosti u odnosu na Real.

Za to vreme, uzdrmani Real je gostovao Espanjolu i na kraju izborio pobedu koja kraljevskom klubu sanmo slaba uteha posle neuspeha u Ligi šampiona. Anželotijev tim je slavio sa ubedljivih 3-1, a sva četiri pogotka su postignuta u drugom poluvremenu.

Seriju je započeo Kristijano Ronaldo u 59. minutu i u tom trenutku se Real primakao Barsi na dva boda razlike. Ali, ubrzo je Mesi na ''Kalderonu postigao pomenuti gol za Barselonu, da bi četrnaest minuta kasnije i Espanjol izjednačio golom Stuanija.

Ipak, Ronaldo i drugovi su želeli da večeras koliko-toliko obraduju navijače, pa su u finišu uspeli da prelome meč u svoju korist. I ponovo je Ronaldo bio u glavnim ulogama.

U 79. minutu je asistirao Marselu za vođstvo od 2-1, da bi četiri minuta kasnije svojim drugim golom rešio pitanje pobednika.

Ali, CR7 se tu nije zaustavio, rešio je da bar odmakne Leu Mesiju na Listi strelaca uoči poslednjeg kola. U tome je i uspeo, pa je u nadoknadi vremena stigao i do het-trika za konačnih 4-1.

Real Madrid's Cristiano Ronaldo gestures during the Champions League second leg semifinal soccer match between Real Madrid and Juventus

Kad su ostali mečevi u pitanju, najveću pažnju privlačile su ekipe koje se bore za opstanak. Zahvaljujući večerašnjim rezultatima, tek u poslednjem kolu ćemo saznati ko će u Segundu.

Što se tiče borbe za plasman u Ligu šampiona, Valensija je propustila priliku da značanije iskoristi porat Atletika, pošto je na svom terenu igrala samo 1-1 sa ekipom Selte.

Sada je timu sa ''Mestalje'' ugrožena i četvrta pozicija, jer je Sevilja pobedom nad Almerijom od 2-1 prišla na samo bod zaostatka.