Gotovo, Atletiko je šampion! Neka se spremi Real!

• 17. maj 2014.

• 19:59

Posle dugih 18 godina, madridski Atletiko večeras uspeo da osvoji 10. šampionsku titulu u Primeri! Madriđani, iako veoma oslabljeni, uspeli da osvoje bod na Kamp Nou i pehar odnesu u Madrid! Svaka čast Simeoneovoj ekipi! Sad je na redu i borba za titulu prvaka Evrope!

U utakmici direktnih rivala u borbi za titulu, u fenomenalnoj atmosferi pred više od 93.000 gledalaca, Atletiko je kao gost na Kamp Nou osvojio bod protiv Barselone i tako postao novi prvak Španije - 1:1!

Ekipa Dijega Simeonea je tako ovog proleća zadala još jedan veliki udarac Kataloncima, pošto ih je prethodno eliminisala i u četvrtfinalu Lige šampiona.

Počelo je onako kako smo i očekivali - Barsinom prividnom inicijativom, uz znatno veći posed lopte, dok su ''Jorgandžije'', kojima je odgovarao i početni rezultat, vrebali priliku da iz ugroze gol Pinta.

Međutim, sredinom prvog poluvremena ekipu gostiju su zadesili veliki kadrovski problemi. Prvo je u 18. minutu zbog povrede morao van terena najbolji strelac Madriđana Dijego Košta, što mu je veoma teško palo i na klupu je otišao u suzama.

Tek što je on izašao, i Arda Turan je zaradio povredu, pa je Simeone u 22. minutu morao da izvrši i drugu prinudnu izmenu!

Umesto Košte i Arde Turana, priliku su dobili Adrijan i Garsija.

I kako se očekivalo, ovi problemi gostiju doveli su do konkretnije igre Barselone. Prvu pravu priliku za njih je propustio Pedro posle centaršuta Danija Alveša sa desne strane, a u 33. minutu su uspeli da povedu!

Akcija je ponovo išla po desnoj strani, lopta je bila upućena ka Mesiju, koji je vraća za Sančeza, a on iskosa sa desne strane snažno šutira i Kurtoa je nemoćan - 1:0!

Spain Soccer La Liga

Barsa je tako došla do rezultata koji joj odgovara, Atletiko je bio u velikim kadrovskim problemima i delovalo je da će se ''Jorgandžije'' teško vratiti u igru.

Ali, već mnogo puta su ove sezone dokazali da ih ne treba otpisivati i to su ponovili i večeras, kad je bilo najvažnije!

Oni su već krajem prvog poluvremena ozbiljno pritisli Katalonce, izveli tri kornera u samo par minuta, ali je ostalo 1:0 posle prvih 45 minuta.

Barsa, međutim, kao da se zadovoljila ''minimalcem'', dok je Atletiko i na startu drugog poluvremena nastavio sa napadima i hrabra igra im se isplatila već u 49. minutu!

Iznudili su još jedan korner sa desne strane, izveo ga je Gabi, a Dijego Godin ga na pravi način iskoristio - lopta je u mreži, na semaforu je 1:1! Slavlje Madriđana, Kamp Nou se utišao!

Očekivalo se da Barselona posle primljenog gola krene mnogo agresivnije, ambicioznije, da će nošeni podrškom navijača uspeti da dođu do drugog gola, ali izuzev jedne Mesijeve prilike, kada je najboljem igraču Katalonaca poništen gol zbog ofsajda, Barsa nije uspela da ozbiljnije ugrozi gol gostiju!

Ostalo je do kraja 1:1, Atletiko večeras slavi šampionsku titulu! Zasluženo!!!