Gomis spasilac, Al Hilal do pobede u nadoknadi

petak 08.02.2019.
20:23

Drugi trijumf Al Hilala pod vođstvom Zorana Mamića. Miloš Degenek drugi put starter, Đovinko još čeka na debi.

Epa/Ahmed Yosri

Lider saudijske Pro lige savladao je kao gost ekipu Al Batina sa 3:2 (1:1) u okviru 19. kola.

Al Hilal je i danas nastupio bez Sebastijana Đovinka, ali je zato Miloš Degenek drugi meč za redom bio u startnoj postavi.

Gosti su poveli u 20. minutu golom Andrea Karilja, da bi samo pet minuta kasnije na 1:1 poravnao Žonatan. Sredinom drugog dela Mohamed Kanu ponovo dovodi Al Hilal u vođstvo, ali na pet minuta pre kraja Zijed Unali poravnava rezultat i nagoveštava veliko iznenađenje.

Dva minuta pre isteka regularnog toka susreta Eduardo dobija direktan crveni karton, pa Al Hilal ostaje sa desetoricom na terenu.

Čak i u takvim okolnostima ekipa Zorana Mamića uspeva da stigne do ponedonosnog gola i to u trećem minutu nadoknade preko najboljeg strelca Bafetimbija Gomisa.

Francuz je četrnaestim prvenstvenim golom doneo Al Hilalu četrnaestu pobedu u Pro ligi i zadržao ga na sigurnih šest bodova razlike u odnosu na drugoplasirani Al Nasr.