Gomezova pravda!

• Autor: Boris Jovanović

• 17. april 2012.

• 22:40

Bajern bio bolji rival od Reala i zaslužio trijumf od 2:1. Međutim, gol Mevsuta Ozila daje nadu Merengesima da će se vratiti na "Alijanc Arenu" ove sezone.

Bolja igra Reala na startu meča, presingom su uspeli da potisnu domaćina na svoju polovinu, a imali su prvu pravu šansu na utakmici, kada je Benzema dobro šutirao, ali je Nojer sjajno intervenisao.

Međutim, čim su Bavarci došli do daha, videli smo dosta problema za bokove Merengesa.

Nakon 15 minuta Bajern vodi, retko Murinjove ekipe primaju golove iz prekida. Loše je intervenisao Ramos, Riberi je matirao Kasiljasa, gol neregulan, jedan od igrača domaćih bio je u ofsajdu i direktno uticao na igru.

Do kraja poluvremena, Real možda i malo šokiran razvojem situacije. Imao je Gomez prvu od velike tri prilike na ovom meču, sada je red na Kasiljasa da pokaže klasu.

U drugom delu, Benzema je upropastio izglednu poziciju, ali se iskupio nekoliko minuta kasnije. Sjajnu šansu propušta Ronaldo,  u nastavku akcije Francuz je uputio šut ili centaršut, svejednom, CR7 stigao, povratna za Ozila koji pogađa mrežu iz neposredne blizine 1:1.

Zatim se Real zatvorio, ređale su se opasne situacije pred golom Kasiljasa, par puta su fudbaleri Bajerna tražili penal.

Na kraju posle nekoliko promašaja, Mario Gomez koristi centaršut sa desne strane i uspeva da zatrese mrežu Kasiljasa. Pravednih 2:1, minimalni trijumf Bavaraca, koji ima daje nadu da bi mogli da se bore za titulu prvaka Evrope pred svojim navijačima.