Golmani dominirali, bez pobednika na "Emiratima"!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 24. avgust 2015.

• 22:50

Dva različita poluvremena, obe ekipe su mogle do pobede, ali zahvaljujući golmanima i njihovim sjajnim intervencijama ostalo je 0:0.

Golmani dominirali, bez pobednika na
Arsenal i Liverpul su odigrali veoma zanimljivu utakmicu danas, ali pobednika niti golova nije bilo.

Bila je to veoma uzbudljiva utakmica na trenutke, i samo zahvaljujući sjajnim intervencijama Minjolea i posebno Petera Čeha Arsenal i Liverpul su sačuvali svoje mreže.

Kutinjo je prvi pretio, odmah se videlo da je veoma raspoložen za igru. Nakon pasa koji je uputio Kristijan Benteke u srce šesnaesterca ona je došla do sjajnog Brazilca koji pogađa prečku. Igrao se 3. minut.

Nakon toga poništen gol za Arsenal, potpuno nezasluženo. Aron Remzi nije bio u ofsajdu, sudija je pogrešio prilikom procene što se videlo na usporenom snimku, Arsenal je oštećen jer je Velšanin pogodio gol Minjolea u ovoj akciji.

Nakon toga jedan mirniji deo meča, sve do samog kraja poluvremena kada na scenu stupa Peter Čeh, najbolji igrač ove utakmice.

Bio je to period odlične igre Liverpula, sjajni su bili Firmino, Benteke i Kutinjo, a nakon ubacivanja lopte sa leve strane od strane Firmina Benteke je sa samo pet metara pogodio u fantastično postavljenog Čeha, ostalo je 0:0 iako je Brendan Rodžers već počeo da se raduje.

Samo minut kasnije Firmino je šutirao ka golu domaćina, ponovo je Čeh spasio gol, a u poslednjem minutu poluvremena nova sjajna odbrana bivšeg golmana Čelsija.

benteke

Firmino je uspeo da se izbori za šut, lopta je išla milimetarski precizno u sam ugao, ali je Peter Čeh ponovo uspeo krajnjim naporom da ostavi Arsenal u igri. Tada je, možda, svima bilo jasno o onih 10-12 poena koje je pominjao Džon Teri.

Drugo poluvreme nešto drugačije, par štopera u Arsenalu je mnogo bolje izgledao nego u prvom poluvremenu kada su prodali nekoliko lopti napadačima Liverpula. Čembers i Paulista su do 65. minuta imali 100% pasova ka svojim saigračima, dosta je to bilo bolje, a Liverpul više nije stvarao šanse.

Sada je Arsenal bio bolji, a prvu priliku propustio je Aleksis Sančez. Snašao se da uputi udarac ka golu iz šesnaesterca iako je bio okružen protivničkim igračima, ali je uspeo da pogodi samo stativu. Treći put se zatresao isti gol, ali promene rezultata nije bilo.

Deset minuta kasnije, novi opasan napad Arsenala koji je bio bolji rival u drugom poluvremenu. Lopta je došla do Žirua koji je malo i povučen od strane igrača Liverpula, ali je uspeo da šutira ka golu. Sjajno se tada opružio Minjole, pokazao da poseduje sjajan refleks, sada je on spasio svoju ekipu primljenog gola.

Ajb je zamenio Firmina na jednoj strani, na drugoj je Okslejd ušao umesto Kokelina na iznenađenje mnogih što je značilo još više napadački Arsenal.

Umalo je Škrtel pogodio svoj gol nakon jedne ubačene lopte sa desne strane napada Arsenala, igrao se tada 85. minut, a Arsenal je stezao obruč oko odbrane Liverpula.

Imao je do kraja meča Čembrlejn odličan šut sa 20 metara, ali je Minjole ponovo bio odličan i izbio je loptu u korner. To je bilo sve od ovog meča, pobednika nije bilo.

Neke od najinteresantnijih detalja sa ovog meča možete pogledati OVDE.