17:45

Sjajan meč na stadionu u Sankt Peterburgu.

EPA-EFE/EPA/ANATOLY MALTSEV

Ekipa Zenita nastavila je sa dobrim partijama u okviru ruske Premijer lige, ostvarili su i sedmu pobedu i tako stigli do 22. boda ove sezone.

Zenit je slavio sa neverovatnih 5:3 protiv aktuelnog šampiona Lokomotive, od 4:1 za domaćina ušlo se u veoma neizvesnu završnicu.

Oleg Šatov je sjajnim golom uspeo da donese domaćinu prednost od 1:0, ali je Barinov izjednačio, pa se rezultatom 1:1 otišlo na odmor.

U nastavku prava eksplozija igrača Zenita, uspeli su da postignu tri gola za 16 minuta, i to preko Erokina, Dzjube i Šatova, pa je očas posla u 64. minutu na semaforu pisalo 4:1.

Kada su svi mislili da će Zenit lako privesti meč kraju, Lokomotiva uspeva da postigne dva gola i to preko Mirančuka i Smolova, pa je u 85. minutu bilo 4:3 i velika neizvesnost je nastala u tim trenucima.

Na kraju, Druisi rešava pitanje pobednika golom u 90. minutu.

Branislav Ivanović je odigrao svih 90 minuta u redovima Zenita.