subota 05.05.2018.
17:41

Loša serija je prošlost, Stojkovićev tim upisao drugu uzastopnu pobedu.

Beta/FSS/Starsport/PeđaMilosavljević/Ds

U Kini se ovog vikenda igraju utakmice devetog kola tamošnje Superlige, a ekipa Gvangžua R&F, koju sa klupe predvodi naš Dragan Stojković Piksi na svom terenu je danas savladala Šangaj Šenhuu sa 4:2.

Već u drugom minutu, Ma je doveo Piksijev tim u vođstvo, da bi osamnaest minuta kasnije Eran Zahavi pogodio za 2:0.

Minut kasnije gosti ostaju bez isključenog Li Ćaominga, a do poluvremena Renatinjo na asistenciju Zahavija pogađa za ubedljivih 3:0.

U drugom poluvremenu, brojčano nadmoćniji domaćin je umalo prokockao prednost, pošto je Šangaj golovima Gao Dija u 60. i Li Penga u 67. minutu smanjio na 3:2.

Neizvesnost je potrajala do nadoknade vremena, a onda je Čang Feija posle još jedne asistencije Zahavija postavio konačnih 4:2.

Ovo je peta pobeda Stojkovićeve ekipe u prvih devet kola i sa 15 osvojenih bodova nalazi se na petoj poziciji na tabeli.